Учасник Kalush Orchestra у 2015 році викладав фото з Москви — гурт каже, що воно зроблене до 2014

Учасник гурту Kalush Orchestra Тимофій Музичук у 2015 році публікував знімок з Красної площі. На ньому музикант стоїть на тлі собору Василія Блаженного в шапці-вушанці. У гурті запевнили, що фото зроблено ще до 2014 року.

Скрін зі сторінки Тимофія Музичука ВКонтакті

Менеджер гурту повідомив, що фотографію музикант начебто зробив ще до 2014 року, коли Росія не вела війну проти України.

“Фото зроблено до 2014 року. Від початку російської агресії він не відвідував країну окупанта”, – цитує 24 канал.

Герой публікації Тимофій Музичук ввечері, 15 лютого, на інстаграм-сторінці гурту Kalush звернувся до фанатів та зазначив, що був у Росії ще у 2013 році на “масовці” Михайла Поплавського, який давав там концерт. Також він додав, що окрім Москви він виступав ще у Краснодарі того ж року. “І після 13-го року в Росії взагалі не був”, – додав музикант.

Цю інформацію також підтвердила співачка Юлія Юріна — у своєму інстаграмі вона написала, що шапка на фото належить їй і фото Музичука зроблене в спільній подорожі від КНУКІМ на концерт Поплавського у 2013 році.

З інстаграму Юлії Юріної
Що відомо

Нагадаємо, 12 лютого в Україні відбувся фінал Національного відбору на конкурс Євробачення, який цьогоріч пройде у Турині (Італія) 14 травня. За підсумками голосування, перемогла співачка Alina Pash с піснею “Тіні забутих предків”, а гурт Kalush Orchestra посів друге місце, отримавши на один бал менше.

Під час оголошення глядацьких балів виникла помилка. Ведучий Тімур Мірошниченко віддав 2 бали спочатку гурту Our Atlantic, а потім виправився, і передав їх CLOUDLESS. Він сказав в ефірі, що вперше побачив протокол і не розібрався з цифрами. Після цього табличка з балами зникла з екрана і з’явилася вже після оголошення результатів. Після оголошення переможця учасники Kalush заявили про фальсифікації та про намір оскаржувати результати конкурсу у суді.

Згодом на своїй фейсбук-сторінці Мірошниченко описав, як все було. За його словами, у конверті результати були правильними, проте в редакторка в “підслушці” наплутала бали й почала виправляти його. Цю версію підтвердили й голова правління НСТУ Микола Чернотицький, член правління Суспільного Ярослав Лодигін та голова “Френдс Про ТВ” Олексій Гончаренко під час пресконференції.

Аліну Паш, зокрема, звинуватили в порушенні українського законодавства через перетин адмінмежі з окупованим Кримом з боку РФ. Організатор Нацвідбору Суспільне опублікувало офіційну заяву щодо інциденту. Суспільний мовник заявив, що не має доказів порушення фіналісткою Національного відбору на Євробачення-2022 Аліною Паш правил відбору.

Зазначається, що Суспільне разом з виробником Нацвідбору “Френдс Про ТВ” опрацювало анкети учасників на їх відповідність вимогам. Також мовник звернувся до Державної прикордонної служби України, зокрема, щодо виступу Аліни Паш у Криму у 2015 році, але ці дані є конфіденційними.

Нагадаємо, Суспільне вже зверталося до Державної прикордонної служби України, однак отримало відмову у наданні інформації про перетин кордону учасницею, оскільки ці дані є конфіденційними. Команда учасниці надала довідку, нібито отриману нею, що стало підставою для продовження участі Alina Pash у Нацвідборі.

15 лютого, речник ДПСУ Андрій Демченко повідомив журналістам Суспільного, що Державна прикордонна служба не видавала переможниці Нацвідбору на Євробачення-2022 співачці Аліні Паш довідку про законний перетин адмінмежі з окупованим Кримом.

Голова правління Національної суспільної телерадіокомпанії України Микола Чернотицький написав на своїй фейсбук-сторінці: “Подяка Державній прикордонній службі за оперативний розгляд. Прес-офіцер ДПСУ запевнив, що Суспільний мовник отримає офіційну відповідь завтра до 11:00. Після отримання офційної відповіді буде зібрано оргкомітет Євробачення, на яке буде запрошено Аліну Паш і прийняте відповідне рішення”.

15 лютого, після оприлюдення відповіді ДПСУ, менеджерка Аліни Паш заявила, що довідку про в’їзд співачки до Криму Суспільному надав член команди, а не співачка особисто. Зараз, за словами менеджерки, у команді розбираються, як цей документ отримали, та чекають відповідь на запит від ДПСУ.

Вона додала, що офіційна заява від команди співачки буде, “як тільки ми отримаємо наш документ від прикордонної служби”: “У будь-якому випадку це правда, що вона перетинала з української сторони кордон, і там має бути ця інформація, ми на неї чекаємо. Запит до прикордонної служби був здійснений минулого тижня. Для нас заява прикордонної служби була дуже шокуючим моментом, і ми зараз стараємося розібратися, щоб людям дати чітку і правильну інформацію, як це взагалі все відбулося”.