У Києві пікетували будівлю Суспільного через результати Нацвідбору на Євробачення-2022

Ввечері 13 лютого біля будівлі Суспільного мовника зібралось близько 20 людей, аби висловити свій протест проти перемоги співачки Аліни Паш на Національному відборі на Євробачення-2022, яке відбудеться у травні в італійському Турині.

Як повідомляє кореспондент Суспільного, акцію організувала партія “Демократична сокира”.

“Ми сюди прийшли з метою показати, що людина, яка виступала в Росії під час війни, не може так чи інакше виступати від імені України на міжнародній платформі Євробачення”, — пояснив заступник голови київського осередку “Демсокири” Владислав Гребельник.

Він заявив, що Аліна Паш порушила правила Нацвідбору та гастролювала по Росії. Зокрема, активіст послався на розслідування ЗМІ щодо концертної діяльності співачки.

“Букви” провели хороше розслідування. Вони показали її “ВКонтакте”, і там було чітко видно, що вона гастролювала по Росії. І, відповідно до правил, яке встановило саме Суспільне, вона не має права брати участь у відборі”, — заявив Гребельник.

А заяви Паш щодо того, що вона є космополіткою він вважає “замилюванням очей”.

“Вона два роки тому говорила, що вона взагалі космополітка. Але я твердо переконаний, що космополіт, який представляє Україну на міжнародній арені, це трохи дивно. Тому що на міжнародній арені Україну має представляти українець”, — заявив представник “Демсокири”.

Учасники пікету вимагають, щоб СБУ провела розслідування щодо порушення правил перетину українського кордону співачкою Паш, а також повторно організувати Нацвідбір на Євробачення-2022.

Представниця мітингувальників, членкиня політради “Демократичної сокири” Богдана Левицька зустрілася з членами правління НСТУ і повідомила про результати перемовин.

“Ми годину спілкувалися. Ми повернулись до того, що нам потрібен закон про колаборантів. Знову. З тим що виходили у 2020 році готовим документом, нещодавно 14 жовтня про нього нагадували. Ми маємо ефективніше за нього взятися, щоб це не повторювалось, враховуючи всі ці нюанси. І громадськість долучать до обговорення та пропозицій щодо покращення правил проведення нацвідбору”, — розповіла активістка.

Вона додала, що “комісія готова співпрацювати, якщо будуть надані докази, що Аліна Паш перетинала кордон через Москву і там виступала після 15 числа як написано в правилах”.

“Вони розуміють всю епічність ситуації та небезпеку”, — зазначила Левицька.