Євробачення-2022. Суспільне не має доказів невідповідності Аліни Паш правилам Нацвідбору

Суспільний мовник заявив, що не має доказів порушення фіналісткою Національного відбору на Євробачення-2022 Аліною Паш правил відбору.

Про це йдеться у заяві мовника.

Зазначається, що Суспільне разом з виробником Нацвідбору “Френдс Про ТВ” опрацювало анкети учасників на їх відповідність вимогам. Також мовник звернувся до Державної прикордонної служби України, зокрема, щодо виступу Аліни Паш у Криму у 2015 році, але ці дані є конфіденційними.

“Учасниця Alina Pash надала гарантії, що не порушувала законодавство України й вимоги конкурсу: виступ у 2015 році відбувався на приватному заході українців у Криму, а перетин кордону відбувався зі сторони України. Суспільний мовник отримав від команди учасниці документ щодо перетину кордону з Кримом зі сторони України від ГЦОСІ Державної прикордонної служби України”, — йдеться в заяві.

Суспільний мовник наголосив, що займає патріотичну позицію та завжди принциповий щодо неприпустимості співпраці з країною-агресором.

“Виявлення порушень умов участі у Нацвідборі вже ставало причиною відсторонення учасників, і тут не могло бути винятків. Правила однакові для всіх і залишаються незмінними”, — наголошується у заяві.

Команда Суспільного сподівається на об’єднання та підтримку спільноти прихильників конкурсу на його міжнародному етапі, який відбудеться у травні в італійському Турині.