Позиція Суспільного мовника щодо Національного відбору на Євробачення-2022

Суспільний мовник опублікував заяву щодо результатів Національного відбору на Євробачення. 12 лютого за результатами голосування перемогу отримала співачка Alina Pash с піснею “Тіні забутих предків”, але гурт Kalush Orchestra, який посів друге місце, заявив про фальсифікації та про намір оскаржувати результати конкурсу у суді.

“Під час оголошення результатів голосування глядачів у прямому ефірі були помилково названі різні бали учасників, що набрали найменші бали, а саме: Michael Soul (1 бал), гурт “Our Atlantic” (2 бали), Barleben (3 бали), а також з технічних причин не відображалася таблиця загальних результатів на екрані.

Суспільний мовник просить вибачення у глядачів та артистів: Michael Soul, гурту “Our Atlantic”, Barleben. Ми також звернулися за детальними поясненням цієї ситуації до нашого підрядника-виробника телеверсії Нацвідбору на Євробачення-2022 — ТОВ “Френдс Про ТВ”.

“Редакторка, яка дублювала результати в навушник ведучому Тімуру Мірошниченку, переплутала стовпчики і почала читати результати не по голосуванню глядачів, а підсумкові. Треба було підказувати ведучому оцінки від глядачів, а вона читала суму, яка виходить у підсумку. Таким чином, вона спантеличила ведучого і графічного редактора, що виводив таблицю з результатами на екран. Через спроби внести правки у файлі стався збій і таблиця зникла з екрана. Ми перепрошуємо за ці незручності, особливо за той стрес, що пережив Тімур”, — пояснив продюсер та керівник компанії “Френдс Про ТВ” Олексій Гончаренко.

Щодо достовірності результатів відбору

Правильність перевірки підрахунку голосів здійснювала ТОВ “Аудиторська фірма PwC”. PwC в Україні шостий рік поспіль є незалежним консультантом та аудитором для перевірки правильності підрахунку голосів у Національному відборі на міжнародний пісенний конкурс “Євробачення”. Понад 170 років PwC залишається найвпливовішим світовим брендом та компанією, чиїй експертизі довіряють у всьому світі.