Хто представлятиме Україну на Євробаченні-2022 у Турині. Оголошено переможця Нацвідбору

Співачка Alina Pash стала переможницею національного відбору на Євробачення-2022. Вона представлятиме Україну в італійському Турині з піснею “Тіні забутих предків”.

Як повідомляє кореспондент Суспільного, результат Нацвідбору оголосили ввечері 12 лютого.

 

Аліна Паш – українська співачка, реп виконавиця, фіналістка шостого сезону вокального шоу “X-фактор”, де зайняла третє місце. Працювала на бек-вокалі гурту “СКАЙ” та співачки Ірини Білик. 24 серпня 2019 року разом із Тіною Кароль та іншими виконавцями вона виступила на параді на честь Дня незалежності України. Тоді співачка виконала у стилі хіп-хоп частину куплету “Гімну України”.

Переможця Нацвідбору обирали за результатами голосування глядачів (50%) і журі (50%). Ці результати сформували рейтингову таблицю.

Журі, до складу якого увійшли Джамала, Тіна Кароль і Ярослав Лодигін, винесли учасникам наступні оцінки:

  • Cloudless – 1 бал
  • Michael Soul – 2 бали
  • Roxolana – 3 бали
  • Barleben – 4 бали
  • Our Atlantic – 5 балів
  • Kalush Orchestra – 6 балів
  • Wellboy – 7 балів
  • Alina Pash – 8 балів

Перед початком заходу одна з відвідувачок Нацвідбору Олена Кобець розповіла Суспільному, що вирішила прийти й наживо послухати виконавців, щоб остаточно визначитися з фаворитом.

“Моя фаворитка на даний момент — це Alina Pash. Мені здається, що і артистка, і пісня найбільш підходящі для Євробачення”, — сказала вона.

Інший відвідувач Ярослав Рогальський зізнався, що голосуватиме за гурт “Kalush Orchestra“.

“Не знаю, качає. Думаю, що й Європу покачає. Але сьогодні хочу почути (виступ) наживо. Тільки один концерт, одна можливість. Подивимося що і як”, — сказав він.

За лаштунками заходу Суспільне також поспілкувалося безпосередньо з учасниками Нацвідбору.

Катерина Павленко, солістка гурту Go_A

Зокрема, учасники гурту Cloudless розповіли, що під час виступу гурту музика зупинялася три рази.

Учасники гурту Cloudless

“Це шок. Спочатку ми думали, що це тільки у нас у вухах, але музика зупинилася у залі теж. Тому ми будемо співати знову. Так сталося, що за правилами нам дозволили ще один раз заспівати. Прикол у тому, що про це наша пісня — ніколи не здаватися. Навіть коли щось йде не так, треба йти вперед і вірити, що все буде добре”, — розповіли учасники гурту.

Співак із Білорусі Michael Soul також розповів про проблеми зі звуком під час заходу.

Michael Soul, учасник Нацвідбору на Євробачення-2022

“Мені пощастило. Була перерва в трансляції перед моїм виступом, тому що були проблеми зі звуком. І мені дали ці три-чотири хвилини просто лежати на сцені. І в цей момент Тіна Кароль каже, може ти заспівай а капела для всього залу. І вони почали мене так підтримувати, що в мене пройшло все хвилювання”, — розповів учасник Нацвідбору.

Учасник відбору Barleben оцінив свій виступ на 10 балів за 10-бальною шкалою. Також він відзначив “екологічну конкуренцію” під час заходу.

Barleben, учасник Нацвідбору на Євробачення-2022

“Очікував, що будуть якісь такі моменти, що хтось буде криво дивитися чи щось таке. Насправді всі дуже дружні. Така досить екологічна конкуренція”, — сказав він.

Олег Псюк, засновник і фронтмен гурту Kalush

Фінал Нацвідбору на Євробачення-2022 транслювали Суспільне Євробачення, UA: Перший та на сайті eurovision.ua.