Підсумки Євробачення-2017: що цьогорічний конкурс приніс столиці, киянам та країні

Підсумки Євробачення-2017: що цьогорічний конкурс приніс столиці, киянам та країні
Опубліковано: 16 травня

Цьогорічний пісенний конкурс Євробачення добіг свого кінця, і в ніч з 13 на 14 травня світ дізнався про імена переможця та призерів Євробачення-2017. Тож саме час підбити підсумки: що цьогорічний конкурс приніс киянам, українцям, музикантам та хедлайнерам, як змінив погляди на Україну та українців збоку іноземних ЗМІ та гостей міста, та що думають про подію самі українці.

Перше, що не втомлювалися відмічати конкурсанти, делегати та іноземні журналісти, – це високий рівень організації роботи усіх локацій Євробачення-2017 та надзвичайно високий технічний рівень головної арени конкурсу та усіх її зон – прес-зони, Delegation Bubble, та інших.

"Усе настільки класно, що я дуже задоволений. Сцена, персонал, учасники, прийом... Цього року в Україні був дуже сильний конкурс, усі учасники настільки потужні, що відчувалося справжнє змагання. Мені дуже сподобалася сцена", – розповів австралійський фіналіст цьогорічного Євробачення Ісая.

Керівник делегації з Австрії Штефан Цехнер зазначив: "Щодо організації Україна нас приємно вразила. Місце проведення унікальне! В МВЦ поєднали всі необхідні локації для роботи. В інших країнах доводилося переїжджати з однієї будівлі в іншу, де розміщувався прес-центр або площадка для репетицій. У головній локації ми проводили дуже багато часу, тож МВЦ став для нас наче другою домівкою. В Україні нам дуже сподобалося!".

"Кожного року ми маємо якісь певні зауваження чи скарги: чи то транспорт, чи логістика або безпека, чи інші аспекти. Але Євробачення в Києві пройшло бездоганно. Ми не мали жодних проблем. З українського боку все було організовано на найвищому рівні", – відзначив виконавчий директор Євробачення Йон Ола Санд.

Не оминула увагою преса і загалом атмосферу в країні та столиці, зважаючи на те, що на Сході країни тривають бойові дії. Загалом за тижні Євробачення в Україні про цьогорічний конкурс та унікальну атмосферу у його місті-господарі написали біля 600 іноземних ЗМІ.

Президент України Петро Порошенко зазначив, що через російську агресію на сході України провести конкурс було нелегко, проте українська команда організаторів впоралась якнайкраще: "Євробачення-2017 було організовано на дуже високому рівні. І це є результатом дуже ефективної координації та взаємодії вашої і нашої команд", – наголосив він.

Про те, що від конкурсу отримала українська столиця, на своїй сторінці у Facebook повідомив директор Управління туризму КМДА та секретар Організаційного комітету КМДА з підготовки та проведення Євробачення-2017 Антон Тараненко:

"Про загальну роботу в проекті розповім трохи пізніше, а сьогодні хотів би зазначити, що за неповні шість місяців отримав туристичний Київ:

– три туристичних інформаційних центри;

– 23 зупинки для туристичного транспорту;

– фото-зони з туристичним лого Києва;

– оновлену туристичну навігацію;

– оновлений портал міста visitkyiv.travel;

– мобільний додаток Kyiv City Guide;

– 60 "прокачаних" гідів-екскурсоводів – супер-героїв нашого часу;

– 250 статей і публікацій про Київ на шістьох мовах у найрейтинговіших таблоїдах;

– три відео-ролика про туристичні можливості Києва;

– промо-кампанію на 200 000 000 осіб (потенційних туристів);

– 20 000 іноземних фанатів і більше 40 000 внутрішніх – саме стільки туристів відвідало Київ за два тижні Євробачення;

– близько 500 000 000 гривень в економіку міста.

Про інфраструктурні зміни міста ви і самі все знаєте, хочу лише побажати кожному району Києва по Євробаченню", – написав посадовець.

Київ та кияни отримали користь від Євробачення не тільки у туристичному аспекті, бо до головного та найочікуванішого шоу Євробачення-2017 мешканці лівого берега отримали оновлену та більш зручну станцію метро "Лівобережна", про що столичний голова Віталій Кличко відзвітував в ході своєї прес-конференції перед початком Гранд-фіналу 13 травня у прес-центрі МВЦ.

Варто відзначити й атмосферу толерантності та безпеки у місті-господарі та на офіційних локаціях Євробачення-2017, що неодмінно має вплинути на подальший зріст туристичної привабливості Києва та України:

– за два тижні Євробачення у Києві не було зафіксовано жодних спроб провокації, актів агресії щодо іноземців чи представників тих чи інших меншин;

– на всіх локаціях було прийнято заходи безпеки за стандартами міжнародних аеропортів;

– усі події на території МВЦ, у Євроклубі та на території Eurovision Village пройшли без інцидентів, що загрожували б безпеці учасників заходів або гостям.

Не залишились без уваги аудиторії Євробачення й ті українські музиканти, що не представляли країну у цьогорічному конкурсі, але стали хедлайнерами його різних шоу. 

Так, сьогодні альбом "Vidlik" проекту ONUKA посів перше місце у чартах iTunes Великої Британії, Німеччини, Польщі, Нідерландів, Данії та Швеції, а також друге місце у чартах Бельгії, третє у Франції та Швейцарії, та четверте в Австралії.

І звісно, все це було б неможливе без плідної співпраці багатьох людей, що склали єдину міжнародну команду, яка гарно попрацювала над створенням великого та якісного шоу:

– близько 220 спеціалістів знадобилося для створення прямих трансляцій шоу цьогорічного конкурсу та ще більше 50 професіоналів – для підтримки трансляцій наживо;

– більше 40 спеціалістів забезпечували освітлення та створення світлових шоу під час виступів конкурсантів та хедлайнерів;

– більше 30 спеціалістів відповідали за якісну звукорежисуру та якісний звук;

– близько 750 волонтерів із 17 країн світу допомагали делегатам, конкурсантам, гостям та фахівцям міжнародної команди цьогорічного Євробачення;

– близько 10 000 співробітників силових структур стежили за правопорядком та безпекою у місті та на локаціях конкурсу.

 

Найсвіжіші новини, найцікавіші подробиці та ексклюзивні прямі трансляції подій Євробачення-2017 читайте на Eurovision.ua.

 

При використанні матеріалів Eurovision.ua обов’язкове посилання на першоджерело.