Вони про нас: огляд публікацій іноземної преси про Євробачення-2017

Вони про нас: огляд публікацій іноземної преси про Євробачення-2017
Опубліковано: 17 травня

Пісенний конкурс Євробачення-2017 успішно минув, залишивши по собі приємні спогади та яскраві враження, але увесь цей час Eurovision.ua спостерігав за конкурсом, учасниками, делегатами та містом-господарем зсередини, тож саме час поглянути на все, що відбувалося протягом тижнів Євробачення в Україні, ззовні – очима тих, хто прибув до Києва, або висвітлювати конкурс, з інших країн. Про те, що й як писали про цьогорічне Євробачення та Київ іноземні ЗМІ, що радили своїм читачам, чим захоплювалися та що згадують більш за все, – дивіться у короткому огляді іноземної преси.

 

Про підготовку та перші дні – стисло та нейтрально

Перед самим початком тижнів Євробачення в Україні представники деяких іноземних ЗМІ почали підігрівати інтерес публіки до події, що наближувалась, але більшість матеріалів зводилося до перших світлин Києва, що "почав перевдягатися" до конкурсу, та коротких анонсів майбутніх цікавих подій на локаціях Євробачення-2017 та у місті загалом. Так само написали й оглядачі спеціалізованого видання ESC Today.

Наприкінці квітня європейське видання Euronews зазначало, що Київ дуже активно готуєтся до конкурсу, разом з тим висловлюючи обережне побоювання, що з деякими важливими приготуваннями можуть не встигнути. 

 

Про місто-господаря Євробачення-2017 – у стилі туристичних путівників

Чим ближче було до початку конкурсу, тим більше іноземних медіа писали про те, що саме варто зробити, спробувати та побачити в українській столиці, і тут навряд чи було щось таке, чого раніше не писали про Київ: наприклад, британське онлайн-видання Express.co.uk не забуло про Андріївський узвіз, про українську кухню та золоті куполи, і навіть про чудову нагоду насолодитися найдешевшими цінами у Європі.

 

Про країну-господарку конкурсу – з відвертим здивуванням

Незважаючи на всі принади та краєвиди, які варто побачити іноземним гостям, іноземні медіа ані на секунду не забували про те, що цього року конкурсанти, делегати та віддані фани Євробачення поїдуть до країни, яка вже котрий рік поспіль перебуває у стані війни із великим північним сусідом. І тим більше було здивування настроєм та атмосферою, що панують в країні. Видання Global News розкрило цю тему якнайкраще.  

Британське видання The Sun також наголошує на тому, що незважаючи на війну за декілька сотень кілометрів від Києва, українська столиця та більша частина території країни безпечні для подорожей, та вслід за іншими приводить низку агрументів на користь того, чому Київ та цьогорічний пісенний конкурс варто побачити на власні очі. 

 

Про конкурс – відверто та без купюр

Британське видання The Guardian вирішило у форматі хронік розповісти читачам якомога більш детальну історію про цьогорічне Євробачення, тож, якщо ви щось пропустили та бажаєте повернутися та поринути у атмосферу вже минулої музичної події – у вас є така можливість. 

 

Видання Politico вчинило так само, тож читачам є про що дізнатись стосовно пісенного конкурсу постфактум.  

Італійське видання gqitalia.it вийшло із заголовком "Євробачення-2017. Київ намагається почати з музики". В статті автори пишуть: "Квитки на шоу повністю розпродані протягом кількох місяців, а місто-господар переживає момент піднесення". Журналісти не забувають додати, що Євробачення насправді є першим міжнародним публічним заходом, організованим в Україні після Євромайдану. 

Eurofestival news та більшість італійських ЗМІ писали здебільшого про свого представника та про те, що він протягом тижнів Євробачення був фаворитом у міжнародної та європейської преси. Багато хто "пророкував" йому перемогу, але в той же час на прес-конференціях артист був природнім і казав, що на сцену він виходить показати свою музику і отримати задоволення від участі у шоу, що організовано на такому високому рівні.

А от британське Huffington Post зібрало десятку найкращих речей цьогорічного Євробачення, серед яких опинились: скрипаль у виступі конкурсантки з Польщі, саксофоніст з Молдови, угорець з інструментом, схожим на маслобойку та еклектичне вбрання хорвата.

Front News, тим часом, просто захоплювались високим рівнем організації та вдало проведеним конкурсом, наводячи цитати президента України Петра Порошенка та виконавчого директора Євробачення Йона Ола Санда. 

 

Найсвіжіші новини, найцікавіші подробиці та ексклюзивні прямі трансляції подій Євробачення-2017 читайте на Eurovision.ua.