Куди варто сходити в Лісабоні

Куди варто сходити в Лісабоні


Цього року Євробачення пройде в столиці Португалії, Лісабоні. Пропонуємо вам добірку цікавих місць, куди необхідно потрапити в перервах між виступами учасників, а також, що побачити та що скуштувати, щоб відчути справжній смак міста.


1. Замок Святого Георгія. Він розташований в історичному районі міста – Алфама, а поряд знаходиться річка Таг – найбільша на Піренейському півострові.

2. Площа Праса-ду-Комерсіу. Також відома під назвою Палацова площа – найбільша в Лісабоні. В 1755 році була зруйнована внаслідок землетрусу, а після реставрації стала найкращим місцем для вечірніх прогулянок уздовж берега річки.

3. Санта-Жуштський ліфт. Підйомник висотою 45 м, призначений для доправлення пасажирів на високі схили, містить у собі 2 ліфта. Його фасад оформлено в неоготичному стилі, а інтер’єр оздоблено дерев’яними елементами та дзеркальними панелями.

4. Монастир єронімітів та Вифлеємська башта. Обидві споруди належать до Світової спадщини ЮНЕСКО та виконані в мануельському архітектурному стилі, який сформувався в Португалії на початку 16 сторіччя.

5. Океанаріум «Parque das Nações». Один з найбільших океанаріумів Європи, де зібрана флора та фауна з різних океанів планети.

6. Національний музей азулежу та Національний музей карет. У музеї азулежу зібрані унікальні зразки плитки, якою оздоблювали будинки в Португалії з 16 сторіччя і до сьогодні. А в другому музеї є неймовірна колекція карет, прикрашених різьбленими орнаментами.

7. Трамвай №28. Найдовша трамвайна лінія, яка проїжджає повз більшість пам’яток архітектури Лісабона. Якщо вам бракує часу, а побачити красу міста все-таки хочете – саме трамвай №28 є найкращим способом це зробити.

8. Скуштуйте паштел-де-Белен. Також відомий як паштел-де-ната – особливе тістечко, рецепт якого вигадав монах у 18 сторіччі.

9. Не забудьте також просто прогулятися вулицями міста і ви обов’язково натрапите на вуличних музикантів та дізнаєтеся, що таке фаду.

 

/Катерина Дещенко