Фронтмен APACHE CREW: "На сцені O.Torvald мали б бути невагомими як їхня пісня"

Фронтмен APACHE CREW:
Опубліковано: 18 травня

Анатолій Сачівко, більше відомий українському загалу як Толік – фіналіст 4-го сезону національного тв-шоу "Танцюють всі!". Після закінчення проекту в житті талановитого танцівника та постановника все перевернулося. Він відчув у собі сили не лише танцювати, а й створювати видовищні шоу. Нині він – талановитий хореограф-постановник, керівник творчого об’єднання APACHE CREW та людина, на майстер-класи якого прагне потрапити більшість танцюристів країни. Крім того, він знімає кліпи для українських артистів – Джамали ("Заплуталась"), Монатіка ("В лучшем свете"), а також задіяний у зйомках українського повнометражного фільму "Давай, танцюй!" та є творцем спектаклю "Megapolis". Своїм прикладом Толік продемонстрував, що працею і старанною роботою можна досягти будь-яких поставлених цілей.

На Євробаченні-2017 танцюрист і талановитий постановник представив дві яскраві роботи – для Джамали і її переможної "1944", та окрему масштабну постановку про дітей-духів. Масштабний номер викликав хвилю захоплення серед глядачів у залі і коментарів у соцмережах. "Шаманізм на Євробаченні. Це було неймовірно! Дякуємо, Україно!" та "Велике спасибі і повага всій Україні з Болгарії! Спасибі за те, що використали космічні голоси Болгарської народної музики у своїй постановці! Ми пишаємося тим, що в наших жилах тече одна кров", – коментували користувачі YouTube. У рамках ексклюзивного інтерв’ю Анатолій Сачівко зголосився відповісти на питання Eurovision.ua.

– Організатори цьогорічного Євробачення придумали багато "фішечок", здебільшого всі вони мають народно-етнічне забарвлення та мотиви, наприклад: у фіналі електронна ONUKA виступила з Національним академічним оркестром народних інструментів. У другому півфіналі танцювали ви, якнайкраще продемонструвавши душу народу, – стильно просто і музично. В чому була основна задумка масштабної постановки APACHE CREW?

– Тема номеру – дитячі ігри. Відчули в цьому потребу, бо нині, здається, діти все менше і менше можуть себе самоорганізувати. У них вже не виходить просто сісти в коло і поспілкуватися між собою. Їх необхідно треба чимось зацікавити: гаджетами, розвагами якимись в торговому центрі, ще щось… Особисто я в дитинстві був скаутом, тепер без проблем можу вижити у будь-якій ситуації і згуртувати всіх навколо себе. Оцю школу варто неодмінно пройти в дитинстві – вміння ладити, комунікувати. За основу нашого номеру взяли різні ігри, розклали їх на хореографію і спробували через неї розкрити таку проблему.

– Як довго працювали над номером, скількох танцівників залучили, бо ваша команда відома своєю масштабністю. Які стилі поєднали цього разу?

– Загалом 52 танцівника задіяли, це поки що наша наймасовіша постановка. Брейкінг, вог, контемпорарі, елементи народного танцю, є авторська хореографія, спеціальна техніка FlowMovement, ще багато чого переплітається між собою у сучасному танці. Наші танцівники на сцені діють від душі, бачу вогонь в їхніх очах. APACHE CREW відомий ще й тим, що ми поєднуємо танцівників різних "вагових категорій" – як досвідчених і розкручених, так і тих, хто лишень починає, але дуже хоче зростати! Наша постановка їх об’єднує. Ми працюємо в команді, у той же час кожен з них – сильна особистість, яка вміло володіє своїм тілом! Номер для Євробачення – це спільна робота, кожен міг запропонувати класну вісімку – і ми її взяли. Не лише я вигадую рухи, моя задача – бачити і розробити концепцію. Наш меседж в тому, щоб люди пізнавали себе, свої можливості. Ніколи не варто себе порівнювати з іншими, казати "я так не зможу". Так – можливо ні, але ти зможеш інакше – унікально! Оточення має відчувати вашу силу духу!

– Анатолій Сачівко створив дивовижну постановку для кліпу Джамали "Заплуталась", сама переможниця Євробачення незабаром заспіває, і не раз. Колектив APACHE CREW запрошений візуалізувати на сцені її номери. Ви пишаєтеся своєю роботою і чи вважаєте, що до вас прийшло визнання?

– Я не знаю, коли почну собою пишатися. Я постійно бачу в постановках огріхи і проводжу роботу над помилками. У нас велика команда, ми вдосконалюємо один одного! Цим і пишаюся!

– Вас часто запрошують відкривати різні масштабні фестивалі, наприклад Одеський кінофестиваль. Тобто Ваш колектив – це досвідчені артисти. Чим вас можна вразити? Що для вас участь у головному континентальному вокальному конкурсі?

– Для мене Євробачення – це чергова платформа, на якій можна створити якесь божевілля, у хорошому плані. Ми за два місяці провели кастинги, обрали нових "зелених" танцівників, збільшилися в масштабі і злилися в одному великому організмі. До Євробачення не можна бути байдужим, це черговий яскравий вихід у світ. І якась відповідь на ті запитання, які ставив собі ще коли навчався у школі. У 2004-му дивився на перемогу Руслани і займався народними танцями. І тоді я відчував якусь відповідальність, мотивацію свого роду. Бо я цим займався, у мене це виходило. Я дивився "Дикі танці" і зрозумів: танець може бути комусь корисним. Він може виходити на такі арени, вражати, дивувати. У нього є майбутнє, я подумав про своє: було б гарно і мені вийти на таку сцену, але що б я на ній робив? Стільки років пройшло, відповіді прийшли самі. Нині і я, і ви тісно пов’язані з нашими дитячими бажаннями. 

– Українських танцівників часто запрошують допомагати ставити шоу для інших країн-учасниць Євробачення – Азербайджану, Вірменії, Білорусі… Мабуть, ще про багато таких випадків у пресі і не згадували... Чи зверталися до вашої команди? Вам було б це цікаво?

– Мабуть, моє рішення залежало б від того, яка пісня, чи чіпляє вона одразу. Інакше я б не став розпорошуватися. Я навіть не одразу погодився на пропозицію Джамали, бо знав, який це буде марафон, що слід буде час репетицій розділяти з іншими, жертвуючи своїми годинами. Але в останню хвилину ми вирішили: робимо! У нас виникла ідея і ми її реалізували на головній європейській сцені.

– До того ж, у делегації Азербайджану, мабуть, всі помітили фіналіста першого шоу "Танцюють всі" Віталія Загорулька. Він запам’ятався всій Європі глибокою постановкою для Dihaj без зайвих спецефектів і своєю головою коня… Чому саме наші танцюристи-режисери, на вашу думку, користуються такою популярністю?

– Хороших танцівників вистачає! У кожній країні є ті, хто вміє дивувати і привертати до себе власним талантом! В Україні достатньо професіоналів, їм, нам усім треба розвиватися. Варто менше думати, слід розширювати світогляд, працювати. І бути чесними по відношенню до себе, перш за все. Ми в APACHE чесні один до одного. Ми любимо разом проводити час, джемити, приходити в залу і просто танцювати. І від цього відчуваємо себе щасливими!

– Яку б постановку ви запропонували нашим "Оторвальдам"? Чи надихає Вас їхня "Time"?

– Не скажу, що пісня мені байдужа і що не надихає… Але тут є свої нюанси. Якби мені запропонували розробити концепцію... а я був за столом переговорів, у мене виникла ідея. Я її оголосив, але у відповідь стали переконували, що на сцені це зробити майже неможливо. А для того, щоб переконати опонентів, мені потрібна була технічна сторона – візуалізація ідеї. От тоді б точно схилив на сторону своєї задумки… Я хотів їх підвісити, O.Torvald мали б бути невагомими, як те, про що вони співають. Це та найефектніша здатність, якою я сам хотів володіти в дитинстві – заморожувати час. Повертати мить назад… Щось відбувається хороше, а ти – хоп! – і зупинив цю мить! Якщо ти говориш про час, то круто, якщо можеш його зупиняти! Я не розумію великої залізної голови, на жаль… Щоб перемагати має бути безпрограшний концепт, який діє і на відстані. Коли ти навіть не дивишся на екран, але чуєш, як грає музика. Одразу за нею ідеш, вухом. Отак я одразу запам’ятав португальця. І наших, тому що вони наші.

– Можливо, маєте побажання для тих, хто поки що не вірить в свої сили?

– Думати потрібно не про те, що ти не віриш в свої сили… Варто знайти свою мрію, свою улюблену справу! Це може бути будь-що. Але ти маєш привертати увагу людей своєю відданістю цій справі, своєю пристрастю заворожувати навколишніх. Ти живеш цим, займаєшся усім серцем, зустрічаєш подібних людей, які приносять свої ідеї. Не буде такого, що хтось змусить вас повірити в себе. Ми самі себе створюємо! Тоді й інші віритимуть в твою впевненість і підтримуватимуть! Успіхів!

Спілкувалася Юлія Логвіненко

Найсвіжіші новини, найцікавіші подробиці та ексклюзивні прямі трансляції подій Євробачення-2017 читайте на Eurovision.ua.

 

При використанні матеріалів Eurovision.ua обов’язкове посилання на першоджерело.