Євробачення 2017

Євробачення-2017 – 62-й за ліком пісенний конкурс, який завдяки перемозі української співачки Джамали в 2016-му в Стокгольмі, вдруге отримала право проводити Україна. Містом-господарем Єврошоу шляхом відбору було визначено Київ. Українська столиця поборолася за це звання ще з п’ятьма містами: Дніпром, Львовом, Одесою, Харковом та Херсоном.

Взяти участь у пісенному конкурсі, який прийматиме Київ виявили бажання 42 країни. Це максимальна кількість учасників, яка до сьогодні на Євробаченні траплялася лише двічі – у 2008 та 2011 роках. Втретє на сцену пісенного конкурсу цього року вийде представник Австралії. А для Австрії, Великої Британії та Данії цей конкурс стане ювілейним. Ці країни відзначать 60-ту річницю своєї участі в Євробаченні.

Celebrate Diversity (укр. – Шануймо розмаїття) – ключове гасло пісенного конкурсу цього року. Його доповнює і творчий дизайн Євробачення-2017 – логотип, в основу якого покладено елемент традиційної української культури – намисто. Неповторності намисту, як прикрасі, надає поєднання різних елементів. У контексті Євробачення це символізує те, що всі ми відрізняємося один від одного, кожен із нас унікальний, але нас поєднує спільна любов до музики.

Мовником-організатором цьогорічного пісенного конкурсу є Національна суспільна телерадіокомпанія України. Телеканал UA:Перший здійснюватиме трансляцію в прямому ефірі: перший півфінал – 9 травня о 22:00, другий півфінал – 11 травня о 22:00, фінал – 13 травня о 22:00.

Під час жеребкування визначалися 18 країн-учасниць першого півфіналу, а саме: Чорногорія, Фінляндія, Грузія, Португалія, Бельгія, Швеція, Албанія, Азербайджан, Австралія, Кіпр, Словенія, Вірменія, Молдова, Чеська Республіка, Латвія, Ісландія, Греція та Польща.

У другому півфіналі візьмуть участь представники таких 18 країн: КЮР Македонія, Мальта, Нідерланди, Сербія, Данія, Румунія, Угорщина, Австрія, Ірландія, Швейцарія, Естонія, Ізраїль, Болгарія, Сан-Марино, Литва, Хорватія, Норвегія та Білорусь.

У фіналі змагатися будуть 25 фіналістів Євробачення-2017 – по десять переможців першого й другого півфіналів, представники країн "Великої п’ятірки" – Велика Британія, Італія, Іспанія, Франція, Німеччина, а також країна-господарка цьогорічного конкурсу Україна.

Загалом глядачі зможуть відвідати 9 шоу Євробачення у Києві. Окрім півфіналів та фіналу, які традиційно показують у прямому ефірі, всі охочі зможуть придбати квитки ще й на шість генеральних репетицій пісенного конкурсу, на сайті офіційного квиткового агента Concert.ua. Детальніше – в розділі Квитки.

Головною ареною Євробачення-2017 обрано Міжнародний виставковий центр. Дизайн сцени для пісенного конкурсу в Україні розробив Флоріан Відер (Florian Wieder). У його портфоліо вже є сцени Євробачення в Дюссельдорфі, Баку та Відні.

Продюсером конкурсної частини цьогорічного Євробачення у Києві став Крістер Бйоркман (Christer Björkman). Раніше він був продюсером конкурсної частини шоу Євробачення-2013 в Мальме, а також займався Євробаченням-2016 у Стокгольмі. Шоу-продюсер - Стюарт Барлоу (Stuart Barlow).

Уперше в історії Євробачення конкурс вестимуть троє чоловіків – Володимир Остапчук, Олександр Скічко та Тімур Мірошниченко. Стильні образи для ведучих Євробачення-2017 створюватимуть відомі українські дизайнери – LUVI, Indposhiv, Lake Studio і Burenina.

За останніми подіями Євробачення-2017 можна стежити на офіційних сторінках цьогорічного пісенного конкурсу в соціальних мережах: