Пам’ятки Києва

Розповісти про всі важливі пам’ятки Києва коротко неможливо. Протягом довгих років, які минули з часу виникнення Києва, місто розвивалося, збільшувалося, у ньому з’являлися нові цікаві архітектурні ансамблі та історичні пам’ятки.

Якщо ви бажаєте докладно ознайомитись із Києвом та його визначними місцями, то найбільше в пригоді вам стане не метро або будь-який інший вид міського транспорту, а власні ноги. Саме піші прогулянки по Києву дозволять не оминути усе те цікаве, що зустрічається в історичній частині Києва майже на кожному кроці.

На Євробаченні – 2017 заплановано багато подій. Однак все одно знайдіть час відвідати найкрасивіші місця Києва. Тим більше, що деякі локації конкурсу будуть розташовані поряд. Отже ми рекомендуємо:

Маріїнській палац

Це архітектурна пам’ятка 18 століття, побудована знаменитим архітектором Бартоломео Растреллі. Палац неодноразово перебудовувався. На сьогоднішній день його вигляд максимально наближений до первісного - світло-бірюзові стіни, вигадлива білосніжне ліплення, багата пластика фасадів. Червона доріжка цьогорічного Євробачення буде розташована саме перед цим палацем. А звідси - недалеко й до Євроклубу, що знаходиться в КВЦ «Парковий». Радимо пройтися до нього Маріїнським парком, де ви побачите фонтани, прикрашені копіями скульптур XVIII століття.

 

Хрещатик

Знайомство з будь-яким містом треба починати з головної вулиці. В Києві – це Хрещатик. Це найкоротша і одночасно найширша головна вулиця в Європі. Його довжина - 1,2 кілометра, ширина - 75 метрів. Відлік історії Хрещатика як міської вулиці багато дослідників починають з 1797 року, коли тут з’явився Контрактовий ярмарок. Вулиця багато разів перебудовувалася, а остаточного вигляду він набув після другої світової війни. Під час Євробачення тут буде розташована ще одна локація - Eurovision Village.

 

Андріївський узвіз

Ще одне місце, яке неможливо не відвідати. Тут як і раніше переважає творча атмосфера – місцеві художники торгують своїми виробами прямо на вулиці. Можна придбати сувеніри на будь-який смак. Але головне при цьому - дивитися на годинник, тому що на Андріївському узвозі час минає непомітно. Воно й не дивно: крім різних виставок тут можна побачити Андріївську церкв (1754 рік, архітектор Б.Растреллі), Замок Річарда (1909 – 1921 рр.), а також знаменитий «Чорний квадрат» - будівлю театру на Подолі, будівництво якого наробило багато галасу серед киян.

 

Пейзажна алея

Поряд з Андріївським узвозом не забудьте заглянути сюди. У 2009 році на Пейзажній алеї був облаштований дитячий сквер з лавками і величними котами. У ньому встановлені фонтани у вигляді слоника, голів зебр, викладена мозаїкою 30-метрова кішка-стоніжка, лавочки у вигляді кролика, ворони, кота. Благоустроєм скверу, на місці якого раніше був пустир, займався відомий міський скульптор Костянтин Скретуцький. Зараз це улюблене місце для прогулянок киян.

 

Монумент Батьківщина-мати

Це найвищий монумент Києва і його добре видно в ілюмінатор літака. Іноземці її називають Батьківщину-мати The Iron Lady. Знаходиться «залізна леді» на високому правому березі Дніпра. Монумент є частиною Національного музею історії другої світової війни. Його відкриття відбулося в 1981 р.

 

Собор святої Софії

Софія Київська або Софійський собор - християнський собор в центрі Києва, пам’ятка української архітектури та монументального живопису 11—18 століть. Одна з небагатьох уцілілих споруд часів Київської Русі і з найголовніших християнських святинь Східної Європи, історичний центр Київської митрополії. Всередині собору обов’язково подивіться найвеличнішу пам’ятку 11 століття, що не має аналогів в Європі - мозаїку Оранта. За легендою, вона є берегинею міста. Існує легенда: доки буде стояти Оранта, буде стояти і Київ. Також її називають «непорушною стіною». Історія підтверджує могутність Оранти. Софія Київська могла бути знищена неодноразово, але й досі стоїть неушкоджена. Поряд з собором на Софійські площі розташована одна з фан-зон Євробачення.

 

Києво-Печерська лавра

Одна з найвеличніших православних святинь України. Разом Із Софійськім собором внесена до переліку світової спадщини ЮНЕСКО. Заснована у 1 051 році. Фактично тут розташований цілий монастирський комплекс, на території якого розміщуються не тільки храми, але й музеї. Наприклад, музей історичних скарбів України. Тут можна побачити експозицію, що включає колекцію скіфського золота, художні вироби сарматських племен, прикраси стародавніх слов’ян і часів Київської Русі, вироби візантійський і іранських майстрів.

 

Будинок з химерами

Архітектор Владислав стверджував, що зможе за два роки на непридатній ділянці (дуже м’який грунт і великий перепад висоти) побудувати будинок. І побудував! В якості основного матеріалу він застосував тоді ще мало популярний цемент.  Його творіння - одне з найхимерніших будівель в Києві. З одного боку, в ньому три поверхи, з іншого - п’ять. Його прикрашають десятки скульптур казкових істот і тварин. Тому, хто приходить до будинку перший раз, пропонують знайти на фасаді крокодила. Це не розіграш. Він там дійсно є, але сховався в непримітному місці.

 

Музей Пирогово

Офіційна назва - Національний музей народної архітектури та побуту України. Тут є можливість побачити буквально зсередини життя українського народу в 17-20 століттях, познайомитися із предметами побуту звичайного будинку українця. Музей являє собою open aіr експозицію етнографічних районів країни, тобто вся територія музею розташувалася не в павільйонах і інших будівлях, а під відкритим небом, що робить музей дуже привабливим як для туристів, так і містян.

 

Оболонська набережна

Це одне з найкрасивіших місць Києва в будь-який час року. Тут завжди приємно прогулятися одному, з друзями або близькою людиною, а вечорами тут іноді людей буває навіть більше, ніж на Хрещатику. Також на набережній можна побачити близько півсотні чудернацьких скульптур і незвичайних споруд. Також на набережній розташовано багато кафе та ресторанів. А також – чудовий пляж.

Київ радий зустрічати гостей Євробачення!