Правила проведення 62-го пісенного конкурсу Євробачення

Календарний графік Євробачення:

Країна/місто: Україна/Київ

Мовник-організатор: Національна суспільна телерадіокомпанія України (телеканал UA:Перший)

Місце проведення: Міжнародний виставковий центр (МВЦ)

Дата та час Першого півфіналу: Вівторок, 9 травня 2017 року о 22:00

Дата та час Другого півфіналу: Четвер, 11 травня 2017 року о 22:00

Дата та час Фіналу: Субота, 13 травня 2017 року о 22:00

Частина Перша. Пісенний конкурс Євробачення

1.1 Опис

1.1.1 Європейська мовна спілка

Пісенний конкурс Євробачення є міжнародним проектом, який проводиться спільно з мовниками, які мають статус членів Європейської мовної спілки (ЄМС), і, як визначено Статутом ЄМС, проводиться за сприяння Європейської мовної спілки як частина телевізійного програмного обміну під назвою Євробачення.

Максимальна кількість учасників Конкурсу – 46. У фіналі можуть боротися за перемогу учасники із 26 країн. Гарантовано повинні брати участь 6 учасників, серед яких країна, що проводить Євробачення та 5 членів ЄМС із Франції, Німеччини, Іспанії, Італії та Великої Британії. За рішенням ЄМС, в залежності від умов, кількість гарантованих місць у фіналі може бути зміненою. Окрім шести вищезазначених учасників, всі учасники з максимум 40 країн можуть змагатися у півфіналі за місце у фіналі.

1.1.2 Суть Конкурсу

Пісенний конкурс Євробачення складається із трьох концертних шоу, які показують у прямому ефірі. Два півфінали зазвичай відбуваються у вівторок та четвер, а фінал Конкурсу проводять у суботу. Шоу транслюється Мовником-організатором, і є доступним для супутникової мережі Євробачення для транслювання всіма учасниками конкурсу.

Кожне шоу є сучасним телевізійним виробництвом світового рівня, яке складається з виступів учасників, які презентують свої країни. Кожен артист, який братиме участь у Євробаченні, повинен бути обраний на Національному відборі, який повинен бути організований країною-учасником. За Національний відбір несе відповідальність його організатор.

Основна назва Конкурсу, яка використовується під час підготовки до події, – “Eurovision Song Contest”. Вона повинна використовуватись всіма мовними компаніями, хоча прийнятним є також переклад назви на державну мову за умови схвалення службою ЄМС. У випадку схвалення перекладу назви, головну назву Конкурсу використовувати не обов’язково.

Розподіл країн-учасниць двох півфіналів та порядок появи країни-організатора у фіналі вирішує телекомпанія-господар. Конкурс проводять ведучі англійською та французькою мовами. Коментарі державною мовою країни-учасниці додаються до міжнародної версії шоу задля трансляції у своїй країні.

1.1.3 Визначення результатів учасників та переможця

Глядачам країн-учасниць Євробачення надається можливість проголосувати за улюблену пісню (без можливості віддати голос за представника своєї країни) шляхом телеголосування.

Кожна країна-учасниця повинна призначити Національне журі, що ставитиме свої оцінки конкурсантам у півфіналах та фіналі.

Члени журі повинні класифікувати позиції учасників за системою: перша позиція – пісня, оцінена найвищим балом, і далі по спаданню до виконання, яке оцінене найнижчим балом. Утримуватися від голосування не дозволяється.

Як у півфіналі, так і у фіналі, результати Національного журі країни повинні визначатися таким чином:

 • 12 балів – пісня, що здобула найвищу оцінку;
 • 10 балів – пісня, що займає друге місце;
 • 8 балів – пісня, що зайняла третє місце;
 • 7 балів – четверте місце і так далі.

Що стосується телеголосування, то в кожній країні пісня, яка отримала найбільшу кількість голосів, займає першу позицію, а далі за спаданням.

Бали Національного журі та глядачів повинні бути об’єднані відповідно до співвідношення та вимог ЄМС та схвалені Контрольною групою.

Наприклад, якщо співвідношення складає 50 на 50, то оцінка Національного журі має таке саме значення, як і оцінка глядачів.

Після виступу всіх учасників повинні бути оголошені результати.

У півфіналі обираються учасники, які далі братимуть участь у фіналі.

У фіналі результати Національного журі кожної країни чітко оголошуються доповідачем в порядку зростання.

Після того, як доповідач повідомляє результати Національного журі, і до того, як підсумують результати телеголосування, всі оцінки, надані Національними журі, з’являються на табло. Після цього на табло додаються бали телеголосування. Наприкінці підрахунку голосів ведучий оголошує переможця.

Способи підрахунку та оприлюднення результатів повинні бути узгоджені між країною-господарем та ЄМС зі схваленням Контрольною групою.

У фіналі виконавець пісні, яка перемогла, її автор, та телекомпанія, що бере участь отримують нагороду, і трансляція шоу закінчується повторним виступом переможця.

Усі результати голосувань оприлюднюються на офіційному веб-сайті Євробачення www.eurovision.tv та можуть бути доступними на національному веб-сайті телекомпанії країни-господаря.

1.2 Критерії участі

1.2.1 Пісні

Пісня (текст та музика), яка бере участь у Євробаченні-2017, не повинна бути публічно виконана до 1 вересня 2016 року. У випадку, якщо пісня стала доступною для публіки в соціальних мережах чи іншим чином, країна-учасниця повинна повідомити про це виконавчого директора ЄМС, який має повноваження, вирішити про можливість подальшої участі пісні у Конкурсі.

Максимальна тривалість пісні – три хвилини. При порушенні цієї умови за рішенням ЄМС та Контрольної групи, учасника може бути дискваліфіковано.

1.2.2 Виступ та учасники

 1. Кожне виконання на сцені повинно відбуватися за участі не більше ніж шести людей. Участь тварин є забороненою.
 2. На момент проведення Конкурсу учасникам повинно виповнитися 16 років.
 3. Учасники представляють лише одну країну.
 4. Вибір мови виконання здійснюється телекомпанією, яка бере участь у Конкурсі.
 5. Учасники виступають наживо у супроводі записаного бек-треку, який не повинен містити жодних вокальних елементів, які були б використані для покращення живого голосу.
 6. Виступ на сцені має бути ідентичним виступу як на генеральних репетицій, так і під час прямого ефіру.
 7. Зміни тексту пісні, виконавця чи групи, назви пісні чи мови виступу можуть бути внесені лише до зустрічі керівників Конкурсу. Будь-які подальші зміни можуть бути схвалені лише телекомпанією-господарем за згодою ЄМС.
 8. Текст пісні та сам виступ не повинні псувати репутацію Конкурсу чи ЄМС. Під час Євробачення забороняються тексти пісень, промови та дії, які стосуються політики чи суміжної тематики. Не дозволяються також тексти пісень та виступи, які містять неприйнятну лексику. Також забороняється рекламування організацій, компаній, брендів, інституцій, політичних структур під час проведення Конкурсу та у будь-яких офіційних приміщеннях Євробачення (місце проведення Конкурсу, прес-центр і т.д.). Результатом порушення цих правил є дискваліфікація.

1.3 Національні журі

1.3.1 Склад

Кожне Національне журі зобов’язане голосувати відповідно до інструкцій, включених у так-званий “Green Document”. Журі складається із п’яти членів на чолі з головою. Також кожна телекомпанія-учасник має призначити запасних членів, у випадку, якщо попередні не зможуть виконати свій обов’язок.

Члени Національного журі не повинні бути співробітниками телевізійних компаній, які беруть участь у Конкурсі.

До складу Національного журі повинні входити професіонали з музичної індустрії (ведучі, виконавці, композитори, автори текстів пісень), за умови, що вони не були членами журі впродовж останніх двох років.

Для забезпечення достатньої наочності щодо статі, віку та кваліфікації серед Національного журі повинен бути певний баланс стосовно цих критеріїв.

Всі члени Національного журі повинні бути громадянами держави, яку вони представляють.

Жоден із членів журі не може бути причетним до учасника та його виступу з метою неупередженого та справедливого голосування.

Імена членів Національного журі не можуть бути названі до того, як ЄМС не опублікує інформацію про них на офіційному сайті Євробачення. Імена оголошуються у прямому ефірі під час Фіналу національними коментаторами відповідної країни.

1.3.2 Процедура виконання

Всі телекомпанії-учасниці, які конкурують у півфіналі, повинні гарантувати голосування Національного журі.

Шість учасників, які гарантовано потрапляють у фінал, також мають призначити Національне журі для голосування у півфіналі, який вони транслюють.

Всім учасникам необхідно призначити Національне журі для голосування у фіналі (навіть, якщо учасник їхньої країни не пройшов до фіналу).

У півфіналі та у фіналі має голосувати єдине Національне журі.

Голосують Національні журі всіх країн та у будь-якому випадку.

Результати голосування Національного журі враховуються у всіх випадках для визначення позиції виступів, зокрема при технічних (або інших) невдачах при телеголосуванні, а також вони є вирішальними, якщо два і більше учасників отримали однакову кількість глядацьких голосів.

ЄМС вирішує, чи під час півфіналу та фіналу буде використано лише голосування Національного журі чи і телеголосування. Зокрема ЄМС приймає рішення про використання лише оцінки журі у випадку, якщо у відповідній країні зареєстрована недостатня кількість голосів від телеглядачів.

1.3.3 Процедура голосування Національного журі

Кожне Національне журі має провести засідання в своїй країні в день другої генеральної репетиції Півфіналу, під час якого воно має проголосувати, та в день другої генеральної репетиції Фіналу. Журі повинно спостерігати за прямим ефіром, після чого – проголосувати відповідно до правил ЄМС, включених у так званий “Green Document”.

Всі члени Національного журі отримують власний бюлетень (наданий пан’європейським партнером теле-голосування). Вони зобов’язані надіслати повністю заповнену форму, в якій вони підтверджують свою згоду на голосування відповідно до необхідних інструкцій, разом з підтвердженням щодо незалежного голосування.

Після презентації всіх пісень Конкурсу, кожен член журі повинен ранжувати виконавців за кількістю балів, які назначаються за відповідною системою.

Рішення Національного журі повинні бути нотаріально затвердженні. Нотаріус, в свою чергу:

 • підтверджує відповідність правилам голосування;
 • забезпечує помилок, виправлень і т.д. до моменту внесення даних у комп’ютерну базу;
 • надсилає всі перевірені бюлетені до пан’європейського партнера телеголосування.

Керівник та нотаріус зобов’язуються бути досяжними в будь-який час до моменту початку ретрансляції другої генеральної репетиції Євробачення і під час самого Конкурсу.

Кожна телекомпанія-учасник має запевнити, що її Національне журі є цілком незалежним.

1.4 Процедери у випадку однакової кількості голосів

У випадку однакової кількості балів на переможних позиціях у півфіналі, або при визначенні першого місця у фіналі, як і у будь-якій ситуації, коли після проголошення результатів учасники мають однакову кількість голосів, переможцем стає той, хто набрав найбільшу кількість голосів від телеглядачів.

У випадку, якщо дві пісні набрали однакову кількість усіх глядацьких голосів, переможцем стає пісня, яка отримала бали від більшої кількості національних аудиторій. Якщо ж кількість національних аудиторій однакова, то вирішальною буде найбільша кількість оцінок у 12 балів. У випадку, якщо кількість оцінок у 12 балів також однакова, вирішальною буде найбільша кількість оцінок у 10 балів. Процедура повторюється до визначення переможця.

Якщо дві чи більше пісень отримують однакову кількість балів від національної аудиторії певної країни, визначальним є рішення Національного журі.

Якщо дві чи більше пісень отримують однакову оцінку Національного журі, порядок визначається підняттям рук членів журі.