Албанська співачка Ліндіта Халімі отримала славу після перемоги в шостому сезоні конкурсу Top Fest. На Євробаченні-2017 вона представлятиме свою країну, завдяки перемозі на національному відборі.

Ліндіта Халімі почала музичну кар’єру, коли їй було 14 років. Вона навчалася теорії музики, вокалу та грі на фортепіано. У 2007 році артистка стала фіналісткою в на шоу Albanian Idol у складі гурту Ngroba. За ці роки Ліндіта отримала безліч нагород на місцевому, національному та міжнародному рівні, включно з Voice Awards у 2004 році та Найкращий артист в Top Fest. У 2009 році Ліндіта розпочала свою кар’єру як сольна виконавиця в рамках шоу Top Fest в Албанії. Співачка декілька разів брала участь в албанському національному відборі на Євробачення - Festivali I Kenges. У 2013 - переїхала до Сполучених Штатів Америки, де взяла участь в American Idol-2016 і ввійшла до топ-25 найкращих. Зараз Ліндіта працює над своїм першим англомовний альбомом. Також співачка знає німецьку, іспанську та хорватську мови.

 

Що цікаво знати про Ліндіту

Три основні аспекти виступи?

Ця пісня про прийняття себе й інших такими, якими вони є. А ще вона про силу кохання, яка не залежить ані від етнічної приналежності, ані від раси, релігії чи сексуальної орієнтації людини. Девіз моєї пісні – об’єднуймося в коханні.

Три цікаві факти про тебе?

Я співаю на 10 мовах! Також співаю оперу та граю на піаніно. Співала в дуеті зі Стіві Вандером, Валері Сімпсоном, а також співпрацювала з колективом The Backstreet Boys.

Є ритуал перед виходом на сцену?

Я їм яйце, п’ю гарячий чай з медом, і роблю вправи, щоб розігріти зв’язки. А ще за 30 хвилин до початку виступу я даю своєму горлу відпочити, і взагалі ні з ким не розмовляю.

Чому для тебе важливе Євробачення?

Євробачення – це моя дитяча мрія. Я завжди знала, що одного дня представлю свою країну на цьому пісенному конкурсі. Я щиро вдячна за можливість показати себе. Цей досвід назавжди залишиться в моєму серці.

 

Про композиторів

Клодіан Куфоку, як композитор, бере участь в пісенному конкурсі вже вдруге. Його дебют на Євробаченні відбувся в Афінах в 2006 році з піснею "Zjarr еftohtë". Клодіан Куфоку вивчав композицію в Академії образотворчих мистецтв в Тирані, має ступінь магістра в області музикознавства. Також Клодіан працював етномузикознавцем в Центрі албанологічних досліджень. За свою кар’єру він неодноразово був відзначений як композитор і музичний продюсер. І перший так званий приз він отримав саме на Festivali і Kenges-2005 за пісню "Zjarr еftohtë".

Джеральд Ексарі (Gerald Xhari), відомий під псевдонімом Біг Баста, популярний в Албанії автор пісень та продюсер, македонський і чорногорський співак. Його пісня була номінована в категорії The best in hip-hop and RnB в Top Fest Four, а в Top Fest Seven - отримав 2-е місце з піснею "T’ijapim". На шоу Kenga Magjike у 2011 році виграв приз за найкращу пісню в стилі хіп-хоп, а в 2012 - його сингл "Boom" отримав перше місце на Kosovo Video Fest.