Dihaj - це сценічне імя співачки і музикантки Діани Хаджієвої (Diana Hacıyeva), яка представлятиме Азербайжан на Євробаченні-2017 з піснею "Skeletons".

У 2010 році Dihaj закінчила музичну академію в Баку та вступила до Інституту сучасного музичного мистецтва в Лондоні. Навчаючись в Лондоні, Діана виступала з місцевою андеграундним гуртом Looper & Mancus. У цей час вона вперше задумалася про створення власного колективу. І вже у 2014 році в Баку Діана створила гурт "Dihaj", який почав займатися електронною музикою. Першим хітом бенду стала пісня "I Break Again". Діана написала її в співавторстві з азербайджанським джазовим виконавцем Ісфаром Сарабських. Музичні критики прозвали групу "експериментальними вбивцями поп-музики" і відзначили гітарні рифи, гру на барабанах та атмосферний вокал. Dihaj взяла участь не в одному фестивалі, зокрема "Women in Paradise" в Амстердамі та "Kulturos Nakti" у Вільнюсі. У 2015 році співачка здобула казахського фенікса "Caucasian Music Awards Phoenix" в номінації "Відкриття року".

 

Що цікаво знати про Dihaj

Три основні аспекти виступу?

Цікавим фактом про мій виступ є те, що він відрізнятиметься від інших як провокаційною назвою пісні, так і власне моїм виступом. Я хочу показати європейському глядачеві, що всі ми різні і це нормально бути іншим, не таким як усі, альтернативним, і це не завадить тобі знайти свого глядача та слухача.

Три цікаві факти про тебе?

Я мама і маю прекрасну донечку Севі. Я експериментальний музикант. Я дуже впевнена людина, починаючи від моїх дій на сцені, завершуючи щоденним життям.

Є ритуал перед виходом на сцену?

Мій ритуал - це звичайний розігрів горла та голосових зв’язок. А ще я стараюся огородити себе від негативу, націлююся на позитив. Це дуже важливо на сцені.

Чому для тебе важливе Євробачення?

Для мене це шанс знайти свого слухача за межами Азербайжану, розширити аудиторію. Якщо ти справді хочеш розвиватися як артист, то не можеш ігнорувати конкурси такого масштабу. При цьому я розумію, що не зовсім відповідаю формату конкурсу. Я не зовсім типовий для Євробачення конкурсант. Тож зараз для мене дуже важливо залишатися чесною у всьому, що мені доведеться пережити в рамках конкурсу.

 

Про композиторів

Іса Мельников – популярний азербайджанський композитор та музичний продюсер. Він брав участь в Євробаченні-2011. Іса заснував перший азербажанський бренд BMF, схожий на американський VEVO. Першим підписав контракт з YouTube та створив перший офіційний канал в Азербайжані. Іса також пише музику для фільмів, його останній фільм "Ляльки" показували на Міжнародному кінофестивалі в Карлових Варах.

Сандра Б’юрман – шведська авторка, яка пише для кількох відомих на весь світ артистів протягом останніх 15 років. Вона - одна з авторів переможної азербайджанської пісні "Running Scared" на Євробаченні–2011. На Євробаченні Сандра працювала над піснею Сафури "Drip Drop" (Азербайжан 2009), Сабіни Бабаєвої "When The Music Dies" (Азербайжан 2012), Айнура Хусейнова "The Hour of the Wolf" (Азербайжан 2016) та Марії Яремчук "Tick Tock" (Україна 2014).