Історія Євробачення: переможці з 2007 до 2016 року

Історія Євробачення: переможці з 2007 до 2016 року

 

Пропонуємо пригадати переможців останнього десятиліття пісенного конкурсу. Цей період вражав, дивував та дарував нові яскраві хіти.

2007 – Сербія. Марія Шерифович з піснею «Молитва»

Сербська співачка має турецько-циганське коріння. Її дебютний альбом «Naj, najbolja» вийшов у 2003 році. А перший публічний виступ відбувся, коли Марії було 12 років. Тоді вона виконала пісню Вітні Г’юстон «I will Always Love You».

2008 – Росія. Діма Білан з піснею «Believe»

Уперше співак представляв країну на Євробаченні в 2006 році з піснею «Never let you go». Тоді він посів 2 місце. Перемогою в 2008 році йому поступилася представниця України Ані Лорак.

2009 – Норвегія. Олександр Рибак «Fairytale»

Олександр Рибак виборов перемогу, отримавши 387 балів – рекордну кількість на той час. Співак брав участь також у мюзиклі норвезького постановника Мортена Гаркета. З мюзиклом артист гастролював Європою, Америкою, Китаєм. 

2010 – Німеччина. Лєна Майєр-Ландрут «Satellite»

Невдовзі після того, як Лєна перемогла в німецькому національному відборі, відео на її конкурсну пісню на Youtube переглянуло понад 3,5 мільйона користувачів. Співачка представляла країну на Євробаченні вдруге в 2011 році в Дюссельдорфі.

2011 – Азербайджан. Ell/Nikki «Running Scared»

Переможну пісню для Ельдара Гасімова та Нігяр Джамал написала команда шведських композиторів – Стефан Орно, Сандра Б’юрман і Аян Фаргухансон. Саме вони створили конкурсну композицію «Drip Drop» для учасниці від Азербайджана на Євробаченні-2010 Сафурі Алізаде.

2012 – Швеція. Лорін «Euphoria»

Дебютувала співачка в 2004 році на шведському музичному конкурсі «Idol 2004», де посіла 4 місце. І вже наступного року відбувся реліз першого синглу Лорін «The Snake», записаний спільно з гуртом «Rob’n’Raz».

2013 – Данія. Еммелі де Форест «Only Teardrops»

У віці 9 років Еммелі виконувала сольні партії в церковному хорі. В 2007 році співачка розпочала співпрацю з шотландських музикантом Фрезером Нілом. Разом із ним вона брала участь у багатьох фестивалях та концертах.

2014 – Австрія. Кончіта Вурст «Rise Like a Phoenix»

Кончіта Вурст – сценічне ім’я австрійського співака Томаса Нойвірта. Вперше перед аудиторією артист з’явився в 2006 році на сцені телешоу «Starmania», там він посів 2 місце. Через рік він створив колектив під назвою «Jetzt anders!».

2015 – Швеція. Монс Сельмерлев «Heroes»

Вперше співак боровся за право представляти країну на Євробаченні в 2007 році. Але на нацвідборі під назвою «Melodifestivalen» посів 3 місце. За 3 роки потому став ведучим шведського національного відбору. А наступного року після перемоги на Євробаченні став ведучим пісенного конкурсу.

2016 – Україна. Джамала «1944»

Джамала здобула для України найбільш гучну перемогу. За свою музичну кар’єру записала 4 студійні альбоми та 2 EP. Створює пісні англійською, українською, російською та кримськотатарською мовами.

Також співачка брала участь у зйомках української кінострічки «Поводир» та у фільмі франко-бельгійського режисера Оліаса Барко – «Поліна».

 

/Катерина Дещенко