Правила голосування

Глядачі країн мовників-учасників запрошуються до голосування за свою улюблену пісню шляхом телеголосування (без можливості проголосувати за пісню, яка представляє їх власну країну). Окрім цього, кожна країна-учасниця призначає національне журі.

У випадку телеголосування пісня, за яку віддали найбільшу кількість глядацьких голосів, займає перше місце, пісня, яка отримала другу найбільшу кількість голосів, займає друге місце, і так далі аж до останньої пісні.

У випадку голосування національного журі члени журі складають рейтинг, де їхня найбільш улюблена пісня займає перше місце, друга улюблена пісня — друге, третя улюблена пісня — третє, і так далі, аж поки їх найменш улюблена пісня займе в рейтингу останнє місце.

Потім рейтинги голосування телеглядачів і журі з кожної країни-учасниці використовуються для розрахунку сум балів, де найвища у рейтингу пісня отримує 12 балів, друга у рейтингу пісня — 10 балів, а решта балів від 8 до 1 віддаються пісням, які зайняли у рейтингу з 3 по 10 місце.

Тобто голоси віддаватимуться двома окремими наборами: балами від журі та балами від телеголосування.

Голосування у півфіналах

 • З кожного півфіналу до фіналу проходять по 10 учасників.
 • До голосування у півфіналі за допомогою офіційного мобільного додатка, телефонних дзвінків та/або SMS-повідомлень запрошуються глядачі у всіх країнах, які беруть участь у відповідному півфіналі. Вікно для голосування відкривається після завершення останнього виступу і триває 15 хвилин. Телеглядачі визначають 50% загального результату.
 • Професійні журі у всіх країнах, що беруть участь або розподілені голосувати у відповідному півфіналі, зобов’язані віддати свої голоси у цьому півфіналі. Вони визначають інші 50% загального результату. Журі, що складаються із 5 членів (у тому числі голова журі), голосують у тому ж складі, що й фіналі конкурсу.
 • Партнер ЄМС із голосування визначить результат національного голосування додавши бали, віддані телеглядачами, від 1 до 8, 10 та 12, до балів журі, від 1 до 8, 10 та 12. Отже, кожна країна віддає дві суми голосів.
 • Десять країн, які пройшли до фіналу, будуть оголошені наприкінці кожного півфіналу у порядку, визначеному виконавчим директором Пісенного конкурсу Євробачення. Цей порядок не відображає фактичний результат країн після голосування.
 • Повний результат голосування буде оприлюднено невдовзі після фіналу на офіційному сайті Пісенного конкурсу Євробачення для збереження інтриги до завершення конкурсу.

Голосування у фіналі

 • У всіх країнах-учасницях телеглядачі та професійні журі віддаватимуть від 1 до 8, 10 та 12 балів.
 • Телеглядачі можуть голосувати за допомогою офіційного мобільного додатку, телефонних дзвінків та/або SMS-повідомлень. Вікно для голосування відкривається після завершення останнього виступу і триває 15 хвилин. Ці голоси визначають 50% загального результату;
 • Професійні журі визначають інші 50% загального результату. Журі, що складаються із 5 членів (у тому числі голова журі), голосують у тому ж складі, що й в одному з півфіналів. Вони переглядають виступи наживо та оцінюють усі пісні під час другої генеральної репетиції, відомої також під назвою «фінал для журі».
 • Ці результати голосування використовуватимуться для визначення суми балів. Пісня, оцінена журі найвище, отримає 12 балів, країна, яка зайняла друге місце, отримає 10 балів і т.д. Країна, якій журі присудили 10-е місце, отримає 1 бал.
 • Після закриття вікна для телеголосування національні речники представлять результати голосування журі. Протягом цього часу ЄМС, її партнер з голосування та незалежний спостерігач зберуть та перевірять результати голосування глядачів.
 • Після оголошення балів від національних журі усі бали, отримані від телеглядачів кожної країни, буде підсумовано. Ці загальні суми балів буде виведено на табло результатів, починаючи з країни, яка отримала найменшу сумарну кількість балів від телеглядачів, і завершуючи тією країною, яка отримала найвищий глядацький результат. Країна, яка в підсумку займе найвищу позицію, стане переможцем.
 • Телеглядачам та журі заборонено голосувати за власну країну.
 • Повний результат голосування у кожній країні-учасниці, буде опубліковано після фіналу на офіційному сайті Пісенного конкурсу Євробачення.

У випадку рівності результату за останнє місце у півфіналі (оскільки дві пісні набрали однакову кількість балів) або за перше місце у фіналі, а також у будь-якій іншій ситуації рівного рахунку після підсумування балів від результату голосування глядачів та національних журі, переможцем стає пісня, яка набрала найбільшу кількість голосів від глядачів.