Півфінали
18 і 20 травня
Фінал
22 травня
Національні журі Євробачення-2019 у фактах і цифрах

Національні журі Євробачення-2019 у фактах і цифрах

Країни-учасниці Євробачення-2019 визначилися із представниками національних журі. На відміну від глядачів, які голосують безпосередньо під час прямих ефірів Євробачення, судді виставляють свої оцінки після перегляду закритих трансляцій генеральних репетицій напередодні шоу.

Усього цьогоріч голосуватимуть 205 експертів – по 5 представників музичної індустрії від кожної країни. Також кожна країна призначає резервного члена журі на випадок, якщо один із суддів не зможе проголосувати.

Голоси суддів складуть 50% результату учасника в півфіналах і фіналі конкурсу. Вони виставляють бали за вокал учасника, його сценічний номер, композицію та оригінальність пісні, а також загальне враження від виступу. Кожен член журі оцінює всіх конкурсантів, окрім учасника від своєї країни.

У півфіналах голосують лише журі та телеглядачі з країн, які беруть в ньому участь. Згідно із результатами жеребкування, країни "Великої п’ятірки" і країна-господарка конкурсу голосуватимуть таким чином: Іспанія, Франція та Ізраїль – у першому півфіналі, Німеччина, Італія та Великобританія – у другому. У фіналі голосуватимуть журі та телеглядачі з усіх країн-учасниць Євробачення-2019.

Ось декілька цікавих фактів і цифр про національні журі Євробачення-2019:

  • Цього року наймолодшому судді 16 років, він із Мальти. Найстарішому – 82 роки, він з Хорватії;
  • Середній вік членів журі Євробачення-2019 – 41 рік;
  • Серед суддів цього року 96 жінок і 109 чоловіків.

А ще цьогоріч серед членів журі багато зіркових імен Євробачення:

  • В складі національного журі Азербайджану буде ведуча Євробачення-2012 Лейла Кулієва (Leyla Quliyeva);
  • У Хорватії до складу журі потрапила учасниця Євробачення-2018 Франка (Franka);
  • В складі національного журі Німеччини буде Міхаель Шульте (Michael Schulte) – представник країни на Євробаченні-2018 в Лісабоні;
  • Угорщина запросила у журі представницю країни на Євробачення-2011 Кеті Вольф (Katie Wolf);
  • В складі національного журі Ісландії – представниця країни на Євробаченні-2015 Марія (Mária);
  • Від Росії у журі будуть сестри Толмачови, які представляли країну на Євробаченні-2014 і виграли Дитяче Євробачення-2006.

А всесвітньо відома поп-зірка Софі Елліс-Бекстор буде членом національного журі Великої Британії.

Оцінки членів журі не розголошують до фіналу. А щоб процес голосування був справедливим, робота суддів контролюється нотаріусом у кожній країні. Незалежні спостерігачі Європейської мовної спілки (ЄМС) залишають за собою право здійснювати несподівані візити до журі, щоб забезпечити проведення голосування відповідно до Правил конкурсу Євробачення. Після голосування ЄМС здійснює перевірку результатів. У разі очевидних порушень, голосування національного журі може бути скасовано.