Eurovision Song Celebration
12 і 14 травня
Eurovision: Europe Shine A Light
16 травня
Jurij Veklenko представить на Євробаченні-2019 Литву

Jurij Veklenko представить на Євробаченні-2019 Литву

Литву на Євробаченні-2019 представлятиме Юрій Векленко (Jurij Veklenko). З піснею "Run With The Lions" він виступить 12-им у 2 півфіналі конкурсу.

Співак став переможцем литовського національного відбору – Eurovizijos dainų konkurso nacionalinė atranka. Всього у конкурсі взяли участь 50 виконавців. До фіналу потрапили 8 артистів. Переможця обирали за результатами змішаного голосування журі та глядачів.

Конкурсу пісню "Run With The Lions" написали Ерік Люм’єр (Eric Lumiere), Пеле Лоріано (Pele Loriano) та Еш Хіклін (Ash Hicklin), який є автором пісень для Бельгії на Євробаченні "Me and My Guitar" Тома Дайса і "Mother" Акселя Ірсу. Протягом литовського національного відбору на початку 2019-го композиція очолила музичні чарти країни.

Юрій Векленко на Євробаченні вже не вперше. Він декілька разів брав участь у національних відборах і двічі виступав на сцені Євробачення як бек-вокаліст. Вперше це було під час виступу Андріуса Появіса (Andrius Pojavis) у Швеції в 2013-му, а вдруге – на бек-вокалі у Моніки Лінкіте (Monika Linkyte) та Вайдаса Бауміла (Vaidas Baumila) на Євробаченні-2015 в Австрії.

Співак народився в 1990 році в місті Клайпеда, де зростав у сім’ї музикантів. Музика супроводжувала його з дитинства. Вже у восьмому класі він приєднався до церковного хору, де любов та інтерес до музики лише зміцнилися. Після переїзду до Вільнюса молодий артист поринув у музичну діяльність: брав участь у різноманітних музичних шоу та співав у складі гурту Rollikai. У 2017-му Юрій дебютував на сцені як сольний виконавець.

Зараз він працює в IT-компанії. Юрій каже, що IT та музика утворюють ідеальну комбінацію, в якій монотонність замінюється музикою і навпаки.