Eurovision Song Celebration
12 і 14 травня
Eurovision: Europe Shine A Light
16 травня
Перші скандали навколо Євробачення-2019 в Ізраїлі

Перші скандали навколо Євробачення-2019 в Ізраїлі

Перемога Нетти Барзілай на Євробаченні-2018 у Лісабоні означає, що наступного року пісенний конкурс прийматиме Ізраїль. Але, водночас, це стало приводом для появи суперечливих реакцій як серед фанів конкурсу, так і всередині самого ізраїльського суспільства.

Читайте також: Переможницею Євробачення-2018 стала Нетта Барзілай

За задумом прем’єр-міністра Ізраїлю Біньяміна Нетаньяху наступного року конкурс має відбутися саме в Єрусалимі, навколо статусу якого тривають політичні суперечки.

Читайте також: Де відбудеться Євробачення-2019

Чергове загострення в цьому питанні сталось вже через два дні після перемоги Нетти у Лісабоні. Під час акцій протесту проти відкриття посольства США в Єрусалимі 14 травня на межі Сектору Гази та Ізраїлю сталися сутички між палестинськими протестувальниками та ізраїльскою поліцією, внаслідок яких загинуло понад 50 людей.
 
Саме тому фани конкурсу почали висловлювати в соцмережах побоювання щодо безпеки проведення Євробачення-2019 в Ізраїлі.

 

Зрештою найбільшого суспільного розголосу ця ситуація набула в Ісландії, де була ініційована петиція із закликом бойкотувати Євробачення-2019 в Ізраїлі. Наразі петицію підтримало понад 23 тисячі ісландців, серед яких, зокрема, і 48-річний співак Паул Оскар, який представляв Ісландію на Євробаченні в 1997 році.

Петиція адресована державному телемовнику країни RÚV, який контролює участь ісландців у Євробаченні. А в самій компанії не виключають, що ця петиція може вплинути на рішення щодо Євробачення.

Політичне підґрунтя в намірі прем’єра Нетаньяху провести Євробачення-2019 саме в Єрусалимі стало темою для обговорення й усередині ізраїльського суспільства. Про це йдеться в публікації місцевого видання Haaretz.

Таким чином політичні скандали навколо Євробачення почали розгорятись вже через кілька днів після визначення країни-переможця. Втім, для Ізраїля подібна ситуація виникає не вперше.

Читайте також: Удома Нетту вітали тисячі людей

Так, у 1979 році, коли Ізраїль вдруге поспіль здобув перемогу на Євробаченні, країна оголосила, що не готова знову приймати конкурс через складне фінансове положення. Тоді Евробачення-1980 вирішили провести в Гаазі. Однак, коли Європейська мовна спілка оголосила дату проведення фіналу конкурсу, в Ізраїлі заявили, що вона збігається з Днем пам’яті жертв Голокосту, і таким чином країна-переможець відмовилася брати участь у конкурсі.