Півфінали
18 і 20 травня
Фінал
22 травня
Гурт KAZKA: «Чого точно не буде – це пісні російською»

Гурт KAZKA: «Чого точно не буде – це пісні російською»

У перший день літа гурт KAZKA представив наживо свій дебютний лонгплей «KARMA». Офіційний реліз платівки в мережі відбувся 27 квітня, а вже за місяць KAZKA зібрали повний зал на одному з головних майданчиків столиці, щоб ближче познайомитися з прихильниками своєї творчості.

Цього разу KAZKA з’явилися в особливому складі: разом із солісткою Олександрою, клавішником Нікітою та майстром духових інструментів Дімою, на сцені запалювали віртуозний барабанщик Євген Костіц та тріо улюбленець публіки – хористок Дарини, Ярини і Василини. Деякі треки з альбому дівчата доповнили живим народним хоровим співом.

Наша команда мала змогу поспілкуватися перед концертом з солісткою гурту, Олександрою Зіріцькою. Поговорили про Євробачення-2018, участь у національному відборі через рік, новий альбом «KARMA» та плани на майбутнє.

Олександро, чи дивилися ви Євробачення цього року? Як Вам шоу?

Так, я дивилася фінал та дуже вболівала за MELOVIN`а. Більше мені ніхто не сподобався, справді. Багато номерів були звичайними. А ось нашого представника підтримувала, бо це Україна.

Як вам результати пісенного конкурсу та те, що члени журі поставили MELOVIN`а на останню сходинку?

Не знаю, ми були трошки шоковані. Я вважаю, це було дуже несправедливо. Ми до останнього думали, що він зараз підніметься в турнірній таблиці вгору, але так не сталося.

Чи не зникло у вас бажання спробувати ще раз поборотися за право представляти Україну на Євробаченні? Будете брати участь у національному відборі наступного року?

Ми не знаємо, але мені здається, що більш за все - ні. Я думаю, що конкурси – це не наше. Нам краще там, де можна себе проявити та не бути осудженими, щоб нам не ставили оцінки. Тому що ми дуже вразливі, не хочемо більше цього.

Ви плануєте писати пісні не тільки українською?

Можливо, я дуже хочу заспівати декілька пісень англійською. Але, чого точно не буде – це російською мовою.

Нещодавно вами було презентовано новий альбом «KARMA». Задоволені реакцією слухачів? Можете назвати цей альбом успішним?

Так, ми задоволені! По-перше, мені альбом подобається повністю. Немає жодної пісні, яку я не люблю співати. Мені здається, це як раз те, чого ми прагнули. По-друге, немає такого, що ми справилися на 90%, ми реально зробили все, що могли. І реакція людей, і критиків – всі кажуть, що альбом крутий.

У YouTube вам активно накручують дізлайки та негативні коментарі. Це вас зачіпає? Чи не звертаєте уваги?

Нас це зачіпає, ми вже вимкнули лайки та дізлайки. Я вважаю, що так буде правильно, щоб не повертатися знову до цієї теми.

Як думаєте, хто підлаштовує вам палицю в колеса? Кому це вигідно?

Не знаю, чесно!

Як створювався альбом «KARMA» та що було найскладнішим?

Більшість пісень ми створили за короткий час. Дві пісні ми написали за першу половину року, а решту за другу. Рік ми писали альбом. Не було нічого такого надскладного, все якось само по собі вийшло. 

Ви переспівали пісню Кузьми Скрябіна та Ірини Білик «Мовчати». Чия це була ідея?

Пісню «Мовчати» останнім часом ніхто вже не співав, її почали забувати. Нам дали можливість спробувати переспівати її. Композицію записали у студії майже з першого разу. Пісня дуже легко мені співається і лаконічно ввійшла в наш альбом. Ми дуже щасливі, що нам випала така можливість, це велика честь.  

Цього року ви отримали безліч нагород і перемогли в різноманітних музичних номінаціях. Що було неочікуваним?

Перемога в номінації «Нові імена» на музичній премії «Золота жар-птиця». Ми гастролювали і нас не були тоді в Києві. Я знала, що ми в номінації. Але, я думала, отримали премію «Yuna» - і досить! Проте, нам зателефонували перед концертом, і сказали, що ми перемогли. Це дуже круто!

Яку музику слухаєте? Хто подобається з українських артистів?

Я зовсім знедавна почала слухати українських виконавців. Раніше взагалі не слідкувала за ними, бо не була в шоу-бізнесі і мені це не було цікавим. Я завжди слухала британську й американську музику. Але, мені подобаються деякі наші артисти. Наприклад, гурт Mountain Breeze, дуже люблю цих хлопців та слухала вже їх альбом. Також Monatik, знаєте, нас останнім часом дуже часто порівнюють, кажуть, що хочуть від нас дует. Ми думаємо над цим!

Які у вас плани на майбутнє? Коли нові пісні та кліпи?

Ми зніматимемо кліп на початку літа. На яку пісню – секрет, можливо, на «Плакала». Також у нас буде тур Україною. Уже цієї осені десятки українських міст стануть частиною захоплюючої історії та зможуть наживо відчути всю магію KAZKA.

 

/Леонід Поліщук