Півфінали
18 і 20 травня
Фінал
22 травня
Від Албанії на Євробаченні-2019 виступить Jonida Maliqi

Від Албанії на Євробаченні-2019 виступить Jonida Maliqi

Албанія цьогоріч знову стала першою країною, яка представила одразу і пісню, і учасника для Євробачення, точніше учасницю. Нею стала Jonida Maliqi з композицією "Ktheju tokës".

Співачка перемогла у конкурсі Festivali i Këngës – місцевому національному відборі, який щороку організовує албанський мовник RTSH. Цьогоріч у ньому взяли участь 22 виконавці.

Пісня "Ktheju tokës", яка в перекладі на українську означає "Повернення на свою землю", – про еміграцію. Слова і музику до конкурсної композиції написав Eriona Rushiti. На сцені Євробачення в Тель-Авіві Jonida Maliqi співатиме албанською.

Виконавиця народилася в Тірані. Саме з конкурсу Festivali i Këngës розпочинала свою музичну кар’єру в 1995-му, коли їй було 13. Виступати сольно почала у 1999 році. Тоді на Festivali i Këngës з піснею "Do jetoj pa ty" вона завоювала друге місце. В 2004-му співачка знову повернулася на конкурс і посіла третє місце. А в 2010-му навіть стала його ведучою.

64-ий міжнародний пісенний конкурс Євробачення відбудеться в Тель-Авіві (Ізраїль). Участь в ньому візьмуть представники із 41 країни. Півфінали відбудуться 14 та 16 травня, фінал – 18 травня.