Eurovision Song Celebration
12 і 14 травня
Eurovision: Europe Shine A Light
16 травня
Євробачення-2020 офіційно скасували

Євробачення-2020 офіційно скасували

Євробачення-2020 офіційно скасувано через поширення коронавірусу. Відповідне рішення Європейська мовна спілка (EBU) ухвалила 18 березня.

«Ми дуже пишаємося тим, що пісенний конкурс Євробачення об’єднує аудиторію безперервно протягом останніх шістдесяти чотирьох років, і ми, як і мільйони людей у всьому світі, надзвичайно сумуємо, що він не відбудеться в травні», – йдеться в заяві ЄМС.

За останні кілька тижнів організатори розглянули багато альтернативних варіантів, як провести Євробачення-2020.

Проте невизначеність, спричинена поширенням COVID-19 по всій Європі, обмеження, встановлені урядами мовників-учасників конкурсу і владою Нідерландів, – лягли в основу рішення не проводити конкурс у прямому ефірі. Здоров’я артистів, персоналу, шанувальників і відвідувачів, а також ситуація в Європі та світі загалом – у пріоритеті.

«Нам надзвичайно прикро через цю ситуацію. Європейська мовна спілка разом із суспільними мовниками Нідерландів та містом Роттердам вестимуть розмову далі, щоб дізнатися, чи можна проводити Євробачення в Роттердамі 2021 року. Хочу подякувати всім, хто брав участь у процесі проведення великого пісенного конкурсу Євробачення цьогоріч. Але завадили фактори, на які ми не впливаємо. Ми дуже шкодуємо, що так сталося, але можу пообіцяти: Євробачення повернеться сильнішим, ніж будь-коли», – сказав виконавчий директор Євробачення Йон Ола Санд.

Суспільні мовники та влада Роттердама (Нідерланди), де цьогоріч мало відбутися Євробачення, вестимуть перемовини щодо того, щоб дозволити проведення конкурсу в цьому місті у 2021 році.