Півфінали
18 і 20 травня
Фінал
22 травня
Євробачення-2021 відбудеться наживо, але з соціальною дистанцією

Євробачення-2021 відбудеться наживо, але з соціальною дистанцією

Організатори Євробачення підтвердили формат проведення конкурсу. Обрали сценарій B — Євробачення із дотриманням соціальної дистанції та протоколу безпеки й охорони здоров’я.

Європейська мовна спілка і нідерландські суспільні мовники підготували детальний протокол COVID-19 з питань охорони здоров’я на Євробаченні. Він докладно описує заходи, яких мають дотримуватися всі акредитовані особи (від працівників конкурсу до учасників), щоб відвідати конкурс у Роттердамі. Протокол повністю відповідає інструкціям Нідерландського національного інституту охорони здоров’я та навколишнього середовища, а також вимогам подібних великих заходів, таких як великі спортивні змагання.

Рішення про те, чи може аудиторія бути присутньою на виступах, і про те, які громадські заходи можуть відбуватися навколо заходу в Роттердамі, буде прийнято пізніше.

«Дух і традиція Євробачення полягає в об’єднанні Європи на одній сцені, і ми все ще твердо налаштовані досягти цього в Роттердамі у травні. Ми рухаємося вперед із нашими планами створити безпечний конкурс пісні Євробачення, де всі артисти виступатимуть наживо в Роттердамі. Цей протокол демонструє наше прагнення домогтися цього, а здоров’я та безпека всіх, хто бере участь, включаючи персонал та пресу, є нашим пріоритетом», — розповів виконавчий директор конкурсу Мартін Остердаль.

Усім, хто братиме участь у Євробаченні-2021, рекомендується перейти на карантин протягом 5 днів перед вильотом до Нідерландів і здати тест на COVID-19 щонайбільше за 72 години до вильоту. У Нідерландах делегації повинні будуть залишатися у готелі, окрім випадків, коли вони їдуть до Ahoy Arena на репетиції, живі шоу та інші заходи, пов’язані з програмою.

Усіх, хто працюватиме на Ahoy Arena, в тому числі персонал, учасників та пресу, регулярно тестуватимуть у спеціальному приміщенні поруч з ареною.

Якщо обставини зміняться найближчими тижнями, масштаб події можуть зменшити.

Варіантом В передбачено скорочення кількості осіб у кожній делегації у порівнянні з минулими конкурсами. Кількість журналістів, які можуть відвідати подію, також буде обмежена до 500, а ще 1000 зможуть висвітлювати шоу в новому інтернет-пресцентрі. Сценарій В також передбачає, що усі присутні в арені Ahoy муситимуть дотримуватися соціальної дистанції.