Eurovision Song Celebration
12 і 14 травня
Eurovision: Europe Shine A Light
16 травня
Історія Євробачення: з чого все починалось

Історія Євробачення: з чого все починалосьІдея створення щорічного конкурсу Євробачення народилася в 1950 році. Це був період після Другої світової війни, а головною метою стало об’єднання артистів з усіх країн, які входили до Європейської спілки та транслювання їх виступів у рамках одного грандіозного концерту.

Прообразом став італійський музичний фестиваль «Санремо» 1951 року.

А перший європейський пісенний конкурс відбувся 24 травня 1956 року під назвою «Eurovision Grand Prix» в місті Луґано (Швейцарія). В ньому взяли участь лише 7 країн, а кожен учасник виконував 2 пісні. Вже наступного року для учасників ввели обмеження на виконання тільки 1 композиції. Згодом назву було змінено на «Concours Eurovision de la chanson».

Євробачення транслювалося за підтримки Європейської мовної спілки (ЄМС), яка, окрім пісенного конкурсу, транслювала різноманітні програми новин, спорту та висвітлювала спеціальні події. Однак саме Євробачення і досі є найпопулярнішою програмою ЄМС.

Від 2000 року Євробачення має одну особливість – «Правило Великої п’ятірки». Велика п’ятірка – це країни, які спонсують конкурс, а тому одразу потрапляють до фіналу. Цими країнами є Франція, Німеччина, Великобританія, Іспанія та Італія.

До 2004 року формат проведення шоу передбачав лише фінал, тобто проводився 1 день. Але, оскільки кількість охочих приєднатися до музичного свята щороку збільшувалась, виникла потреба у півфіналі. Формат проведення Євробачення у 2 півфінали та фіналу існує з 2008 року.

Якою ж була історія перемог на Євробаченні з року заснування і дотепер? Про це незабаром.

 

/Катерина Дещенко