Eurovision Song Celebration
12 і 14 травня
Eurovision: Europe Shine A Light
16 травня
Історія Євробачення: переможці з 1956 до 1966 року

Історія Євробачення: переможці з 1956 до 1966 року

 

1956 – Швейцарія. Ліз Ассія з піснею «Refrain»

Сценічну кар’єру швейцарська співачка розпочала як танцівниця. Перші гастролі відбулися в Парижі після Другої світової війни. Після перемоги на Євробаченні ще два роки поспіль брала участь у конкурсі, де в 1957 році посіла 8 місце, а наступного року – 2, з піснею «Giorgio», яку виконала італійською мовою.

1957 – Нідерланди. Коррі Броккен з піснею «Net als toen»

У 1954 виконавиця випустила першу платівку. На Євробаченні співала тричі, і була єдиною в історії конкурсу учасницею, хто посідав як перше, так і останнє місце в конкурсі. В 1976 році стала ведучою Євробачення, а в 1988 – членом суддівського корпусу.

1958 – Франція. Андре Клаво з піснею «Dors, mon amour»

Починав кар’єру виконавець як дизайнер ювелірних прикрас, декоратор та художник афіш. Також Андре Клаво грав у кіно. Найбільш популярними фільмами за участі співака вважаються «Немає відпустки для пана мера» і «Восьме мистецтво та манера».

1959 – Нідерланди. Теді Схолтен з піснею «Een beetje»

Уперше на сцені Теді Схолтен заспівала в складі дуету Scholten & Van’t Zelfde. Після перемоги на Євробаченні співачка записала конкурсну пісню німецькою, французькою, швецькою та італійською мовами.

1960 – Франція. Жаклін Буає з піснею «Tom Pillibi»

За рік до того, як співачка виборола перемогу на Євробаченні, її батько представляв на конкурсі Монако, де посів останнє місце. Певний час виступала під псевдонімом Барбара Бентон, але з часом повернулась до свого справжнього імені.

1961 – Люксембург. Жан-Клод Паскаль з піснею «Nous les amoureux»

Після закінчення університету, де вивчав економіку та право, Французький співак працював дизайнером одягу в Крістіана Діора. Після цього почав створювати костюми для акторів. За період сценічної кар’єри Жан-Клод Паскаль випустив 50 платівок.

1962 – Франція. Ізабель Обре з піснею «Un premier amour»

Виступати на сцені Ізабель почала як солістка різноманітних колективів. Також працювала в паризькому кабаре. Після перемоги на Євробаченні, вдруге брала участь у конкурсі в 1968 році, де посіла 3 місце з піснею «La Source».

1963 – Данія. Грета та Юрген Інгманни з піснею «Dansevise»

Юрген та Грета побралися в 1956 році та заснували дует, у складі якого і перемогли на пісенному конкурсі. В 1961 році Юрген записав сольний альбом «Apache». А 1975 році артисти розлучилися. Після цього Грета самостійно брала участь в данському національно відборі на Євробачення з 1987 до 1980 року.

1964 – Італія. Джільола Чінкветті з піснею «Non ho l`eta»

У 1974 році співачка вдруге стала учасницею Євробачення, де поступилася перемогою гурту ABBA. Джільола Чінкветті виконувала пісні багатьма мовами: італійською, французькою, іспанською, німецькою, англійською та навіть японською. У 1991 році разом із Тото Кутуньо стала ведучою Євробачення в Римі.

1865 – Люксембург. Франс Галь з піснею «Poupee de cire, poupee de son»

Кар’єра французької співачки розпочалася в 1963 році, коли вона презентувала декілька хітів, які лунали в хіт-парадах на радіо. За життя Галь випустила 17 альбомів. У 1974 році розпочала співпрацю з композитором і співаком Мішелем Берже.

1966 – Австрія. Удо Юргенс з піснею «Merci Cherie»

Після закінчення Клагенфуртської консерваторії, виконавець під псевдонімом Удо Болан зібрав гурт, з яким грав у ресторанах. У 1960 році написав пісню «Reach for the Stars», яка у виконанні Ширлі Бессі набула світової популярності. З 1964 до 1966 року брав участь у Євробаченні, і лише з третьої спроби здобув перемогу.

 

/Катерина Дещенко