Eurovision Song Celebration
12 і 14 травня
Eurovision: Europe Shine A Light
16 травня
Історія Євробачення: переможці з 1967 до 1976 року

Історія Євробачення: переможці з 1967 до 1976 року

 

1967 – Великобританія. Сенді Шоу з піснею «Puppet on a String»

Композицію для участі у Євробаченні написали Білл Мартін та Філ Каултера. У 1969 році Сенді записала авторську версію французького хіта «Monsieur Dupont». Після цього популярність артистки згасла.

1968 – Іспанія. Массієль з піснею «La, la, la»

Перші записи співачка презентувала в 1966 році. Після того, як Массієль здобула перемогу на Євробаченні, іспанський уряд нагородив її Орденом Ізабелли Католички. Однак, артистка відмовилася його прийняти, через що протягом року не допускалася на телебачення. За свою кар’єру випустила понад 50 платівок.

1969 – Перемогу здобули одразу 4 країни:

Іспанія. Саломе з піснею «Vivo cantando»

Великобританія. Лулу з піснею «Boom Bang-a-Bang»

Нідерланди. Ленні Кюр з піснею «De troubadour»

Франція. Фріда Боккара з піснею «Un jour, un enfant»

Окрім того, що цього року на пісенному конкурсі одразу 4 учасники отримали однакову кількість балів, є ще одна особливість – рекламний проспект для Євробачення-1969  створив легендарних художник Сальвадор Далі.

1970 – Ірландія. Дана з піснею «All Kinds of Everything»

Справжнє ім’я артистки – Дана Розмарі Скеллон. Наприкінці 1970-х років вона стала однією з провідних світових виконавиць католицької музики. З 1999 року займалась політичною діяльністю.

1971 – Монако. Северін з піснею «Un banc, un arbre, une rue»

Французька співачка (справжнє ім’я – Жозіан Грізо) перший сингл випустила в 1969 році. Після перемоги на Євробаченні  записала конкурсу пісню англійською, німецькою та італійською мовами. Завдяки цьому протягом тривалого періоду займала провідні позиції хіт-парадів Канади, Швеції та Ірландії.

1972 – Люксембург. Вікі Леандрос з піснею «Apres toi»

Батьківщина Вікі Леанрос – Греція. Набула популярності після презентації першого синглу в 1965 році – «Messer, Gabel, Schere, Licht». У 1971 році отримала нагороду за своє телевізійне шоу «Ich Bin». За кар’єру співачка отримала багато золотих та платинових дисків, і протягом кількох десятиліть залишалася лідером з продажу платівок.

1973 – Люксембург. Анна-Марія Давід з піснею «Tu te reconnaitras»

Музична кар’єра співачки розпочалася з ролі Марії Магдалини у французькій версії мюзиклу «Ісус Христос - суперзірка». В 1970 році вдруге стала учасницею Євробачення, але представляла вже Францію. Тому Анна-Марія Давід належить до нечисленних виконавців, які представляли на конкурсі різні країни.

1974 – Швеція. ABBA з піснею «Waterloo»

Гурт вважається найбільш популярним в історії світової поп-музики. А за період кар’єри вони продали більше 380 альбомів та синглів. Вперше всі учасники разом почали співати в 1970 році. За 6 років потому колектив виступав перед королем Швеції.

1975 – Нідерланди. Teach-In з піснею «Ding-A-Dong»

Після перемоги гурт активно починає гастролювати та встигають випустити альбом «Get On Board» до кінця 1975 року. Оскільки за умовами Євробачення альбом переможця мав розповсюджуватись у всіх країнах-учасницях конкурсу, Teach-In швидко стали популярними.

1976 – Великобританія. Brotherhood of Man «Save Your Kisses for Me»

Гурт заснував композитор і продюсер Тоні Хіллер у 1969 році. У 1973 році Brotherhood of Man розформувався після невдалої спроби потрапити на Євробачення. Через рік гурт поновив свою роботу, до якої було залучено нових учасників. У такому складі колектив і здобув перемогу на пісенному конкурсі.

 

/Катерина Дещенко