Eurovision Song Celebration
12 і 14 травня
Eurovision: Europe Shine A Light
16 травня
Плейлист від редакції: як народилася сучасна музика

Плейлист від редакції: як народилася сучасна музика

 

Пропонуємо познайомитися з музичними жанрами та послухати найбільш яскравих представників.

Почнімо з блюзу. Адже саме він став основою для формування таких жанрів як: блюграс, соул, джаз, фанк та рок. Серед усіх блюзменів радимо послухати саме їх:

Бі Бі Кінг

Джон Лі Гукер

Гаулін Вульф

Блюз зародився на початку 20-х років минулого століття в Південній Америці. Назва – це скорочення від вислову «blue devils», яке означає «меланхолія», або ж «нудьга». А тематика текстів блюзової пісні базується на висвітленні проблем експлуатації праці афроамериканців на плантаціях. Текст композиції формується за принципом «запитання – відповідь». Таку схему можна простежити в Мадді Уотерса:

Жанр плантаторської музики, в типовому звучанні, перестає існувати в 70-х роках. Та до цього блюз встигає поділитися на безліч піджанрів, як-от: кантрі-блюз, дельта-блюз, електрик-блюз, файф-н-драм блюз, джамп-блюз, піано-блюз та навіть виокремлюється класичний жіночий блюз.
Еталоном жіночого блюзового вокалу є Етта Джейс:

Зазвичай виконання блюзу було прерогативою афроамериканців. Але в історії жанру є кілька винятків, наприклад, Том Вейтс та Ерік Клептон, які додавали до класичного звучання певні особисті риси.

Серед фільмів про виконавців цього жанру, рекомендуємо переглянути кінострічку режисера Дарнелла Мартіна – «Кадилак Рекордс».

 

/Катерина Дещенко