Переможцем Євробачення-2021 став рок-гурт “Måneskin” з Італії. У Go_А — п’яте місце

Переможцем Євробачення-2021 став рок-гурт “Måneskin” з піснею “Zitti E Buoni”. Вони отримали 206 балів від журі та 318 балів від глядачів. Український гурт Go_A увійшов до п’ятірки кращих на конкурсі.

У Роттердамі завершився пісенний конкурс “Євробачення 2021”. До фіналу традиційно потрапили 26 країн, але заспівати наживо змогли не всі. Двоє учасників ісландського гурту “Daði & Gagnamagnið” захворіли на ковід, тому їхній виступ показали в запису.

Переможцем конкурсу став італійський гурт “Måneskin”, до складу якого входять вокаліст Даміано Давид, басистка Вікторія Де Анджеліс, гітарист Томас Раджі і барабанщик Ітан Торчіо. Всі вони знайомі ще зі школи, а створити власний гурт вирішили у 2016 році під час навчання у римському ліцеї.

До складу “Måneskin” входять вокаліст Даміано Давид, басистка Вікторія Де Анджеліс, гітарист Томас Раджі і барабанщик Ітан Торчіо. Всі вони знайомі ще зі школи, а створити власний гурт вирішили у 2016 році під час навчання у римському ліцеї.

Назву гурту допомогла вигадати басистка Вікторія, наполовину датчанка. Музиканти попросили її запропонувати декілька слів з її рідної мови і зупинилися на одному з варіантів. У перекладі з данської “Måneskin” означає “місячне світло”.

Колектив став відомим в своїй країні після участі в шоу “Х-фактор” у 2017 році. Їхній альбом “Il ballo della vita” (2018) став платиновим в Італії.

У 2021 році вони перемогли на музичному фестивалі в Сан-Ремо. Це дало їм можливість представляти Італію на “Євробаченні”. Назва їхньої конкурсної пісні “Zitti E Buoni” перекладається з італійською як “Замовкни і поводься добре”. Для конкурсу гурту довелося трохи переробити її текст та позбутися деяких нецензурних виразів.

Весь цей час вони були лідерами за прогнозами букмекерів. За результатами голосування професійного журі вони посіли лише четверте місце, але підтримка глядацької аудиторії з різних країн врешті-решт дозволила їм обійти конкурентів.

Цікаво, що серед трійки лідерів, а “Євробачення” насамперед пісенний конкурс, не виявилося жодної англомовної композиції. Переможці співали італійською, а Франці та Швейцарія, які посіли друге та третє місце відповідно — французькою.

Як проголосували національні журі

Традиційно результати голосування оголошують в два етапи. Спочатку свої оцінки виставляють національні журі країн-учасників, а потім до них додаються голоси глядачів.

Головою українського національного журі цього року став Олександр Пономарьов. До складу журі також увійшли Alyona Alyona, Іларія, Ігор Кондратюк та ALLOISE. Максимальну кількість балів — 12 — наші музичні експерти цього року віддали Італії.

Лідером за результатами голосування національних журі стала Швейцарія. Музикант Gjon’s Tears з піснею Tout l’Univers набрав 267 балів.

Друге місце посіла Франція, а третє — Мальта.

А що Go_A?

Гурт Go_A із піснею SHUM виступили під номером 19. Це був перший раз, коли на “Євробаченні” звучала пісня українською.

Від глядачів українські музиканти отримали 267 балів, від професійного журі —97 балів. Максимальну кількість балів нам дала лише одна країна — Литва. Проте це не завадило Україні опинитися серед лідерів та посісти 5 місце на цьогорічному конкурсі.

Гурт Go_A у фіналі Євробачення-2021

Виступ Go_A отримав величезну підтримку аудиторії, а напередодні фіналу українські учасники стали фаворитами голосування серед акредитованих журналістів “Євробачення”. За результатами симпатій міжнародної преси, вони поділили першу сходинку з Італією.