Народний стрій, хіпі та червоні маки. Режисер-постановник шоу Kalush Orchestra розповів про образи учасників гурту для Євробачення

Олексій Жембровський, режисер-постановник компанії Friends Production, що відповідає за створення шоу України на Євробаченні 2022, розповів НВ про костюми Kalush Orchestra.

Український гурт “Kalush Orchestra” провів дві репетиції на головній сцені Євробачення 2022 в Турині. Тому у фанів гурту вже була можливість уявити, як виглядатиме виступ гурту у першому півфіналі міжнародного пісенного конкурсу, який відбудеться 10 травня.

З перших фото та фрагментів відео стало зрозуміли, що автори шоу дійсно, як і обіцяли, зберегли рожеву панаму, що є візитівкою Kalush Orchestra та його лідера Олега Псюка, а також наситили сценічну картинку великою кількістю символів — тут і яскраві елементи українських національних костюмів, і червоні маки як символ пам’яті жертв військових і громадянських збройних конфліктів, і образ хіпі як символ пацифізму.

Оскільки міжнародний пісенний конкурс Євробачення має аполітичний характер, а в Україні йде жорстока війна, яку проти неї розв’язала Росія, то виступ гурту Kalush Orchestra на конкурсі має особливий характер. Його завдання не тільки розповісти Європі про Україну, а й підтримати українців, що зараз виборюють свободу і майбутнє своє і своїх дітей.

Чи вдалося команді, що працює над шоу, утримати цей баланс між аполітичністю конкурсу та необхідністю вкотре заявити світу про війну в Україні, зробивши меседж правдивим і однозначним, ми дізнаємося вже 10 травня, коли Kalush Orchestra вийде на сцену під номером шість. В очікуванні виступу Олексій Жембровський розповів НВ, з яких елементів складаються костюми учасників гурту і яка ідея стоїть за ними.

Усі костюми розроблені спеціально для шоу. Незмінною залишилася рожева панама Олега — знаковий елемент гурту. Ми доповнили образи, залишивши незмінною самобутність гурту.

Особливу увагу приділили українському корінню. Так, на Олегові ви побачите автентичний святковий кептар початку ХХ століття з Буковини (Чернівецька область), пишно та густо розшитий бісером. Сорочка — це сучасна стилізація української вишиванки. Хустина — традиційний аксесуар українців. Її носили як дівчата, так і хлопці.

Сопілкар та вокаліст Тимофій Музичук вдягнений у гуцульський стрій початку ХХ століття. Саме так 100 років тому одягалися українські гуцули — одна з найдревніших українських етнічних груп, що мешкає у Карпатах. Зокрема, одяг Тимофія притаманний Верховинському району Івано-Франківської області (зараз селище називається Верховина — адміністративний центр однойменного району). До 1962 року селище мало назву Жаб’є. Іван Франко називав його “гуцульською столицею”.

Це автентичний костюм: сердак, сорочка та черес — точні репліки стародавніх речей. Через плече у Тимофія перекинута колекційна автентична тайстра (торбина) початку ХХ століття з Буковини.

Яскравий образ беквокаліста Сашка Таба має підкреслювати його характер та доповнювати наскрізну самобутність гурту. Костюм є одним з візуальних елементів постановки. Для створення цілісної композиції номера має бути досягнутий баланс між усіма елементами. З цією метою в період підготовки номера костюми постійно допрацьовуються як технологічно, так і естетично.

Під час репетицій з камерами та світлом деякі елементи костюмів ми розглядаємо у декількох варіантах для досягнення збалансованої композиції. Тому остаточний варіант одягу артистів глядачі побачать під час виступу гурту на сцені Євробачення у першому півфіналі 10 травня.

Нагадаємо, в Україні трансляцію Євробачення можна буде дивитися на телеканалі UA: КУЛЬТУРА о 22:00 годині та на діджитал-платформах Суспільного Мовлення.