Церемонія відкриття Євробачення-2022: Kalush Orchestra зустрічали оплесками та вигуками “Слава Україні!”

У неділю, 8 травня, у Турині відбулась урочиста церемонія відкриття міжнародного пісенного конкурсу Євробачення-2022. 40 країн-учасниць проходили бірюзовим хідником та давали короткі інтерв’ю. Український гурт Kalush Orchestra зʼявився шостим.

Музиканти вбралися у стримані чорні костюми, які прикрасили маленькими жовто-блакитними прапорцями. Також учасники гурту тримали прапори у руках.

Музикантів вітали оплесками та вигуками “Слава Україні”. А ведучий церемонії звернувся до гурту українською мовою: “Ласкаво просимо на пісенний конкурс Євробачення”.

На хіднику в музикантів поцікавились, чи взагалі важливо для гурту міксувати сучасну музику та фольк. Лідер гурту, Олег Псюк, прокоментував це так: “Це концепція нашого гурту, яка була ще давно у нас. І саме зараз ми розуміємо, наскільки це актуально – підняти нашу стару культуру та об’єднати з новою. Саме тому це зараз настільки цікаво людям цілому світі”.

Цікавим ведучим видалося й те, що церемонія відкриття припала на День матері, а пісня українського гурту також про маму.

“Ця пісня присвячувалася моїй мамі ще дуже давно… Але сьогодні День матері, тому рекомендую усім привітати своїх матерів та увімкнути їм нашу пісню”, – відповіли на це хлопці.

Цьогоріч на Євробаченні братиме участь 40 країн. До конкурсу повернулись Вірменія та Чорногорія. А Білорусь та Росія вже вкотре втратили право на участь. Виконавча рада конкурсу ухвалила таке рішення після вторгнення РФ до України.

Подивитись трансляцію церемонії відкриття можна тут.

У вівторок, 10 травня, у першому півфіналі гурт Kalush Orchestra з піснею “Stefania” виступатиме під номером 6. Трансляцію Євробачення можна буде дивитися на суспільному телеканалі UA: КУЛЬТУРА о 22:00 та на діджитал-платформах Суспільного Мовлення.

Більше про Євробачення-2022 дізнавайтеся на ютуб-каналі Євробачення Україна, фейсбук-сторінці Євробачення, телеграм-каналі Євробачення Україна та у TikTok.

Нагадаємо, Суспільне Мовлення, яке є членом Європейської мовної спілки, організовує і проводить відбір пісні та представника від України, а також забезпечує участь представника України у Міжнародному пісенному конкурсі “Євробачення-2022” в Італії.