Kalush Orchestra, Турин, Євробачення: підготовка до перемоги

Уже 10 днів Kalush Orchestra перебуває в Турині й готується до виступу на Євробаченні. Ми підготували перелік основних етапів підготовки — як гурт провів свої перші дні в Італії, як проходять репетиції, з ким з інших учасників Євробачення утворилися стихійні колаборації, що цікавого трапилося на шляху гурту. Сподіваємося, що на шляху до перемоги.

Книга перша: Прибуття

Перед дорогою в Турин Kalush Orchestra мав тур Європою. Зокрема, гурт відвідав Ізраїль, Нідерланди, Іспанію та Польщу, де виступав і збирав кошти на допомогу Україні. Одразу після повернення в Україну музиканти поїхали в Ірпінь, де дали концерт просто неба.

Згодом провели пресконференцію у Львові, і 29 квітня Kalush Orchestra прибув в Турин.

Книга друга: Вихід на репетиції

Уже наступного дня після прибуття в Італію Kalush Orchestra провів першу репетицію на основній сцені Євробачення — на арені Pala Olimpico. Організатори раніше показали, як виглядатиме сцена Євробачення-2022.

Постановка та костюми Kalush Orchestra дещо відрізняються від тих, що були представлені на Національному відборі. Лідер гурту Олег Псюк виступатиме в гуцульському кептарі (жилеті) та рожевій панамі. Сцена буде підсвічуватися синьо-жовтим, а виступ супроводжуватиме чорно-біле відео на нову версію конкурсної пісні Stefania.

Як загалом відбувалася репетиція, дивіться у нашому влозі Ciao, Євробачення:

За кілька днів відбулася друга репетиція, в якій були враховані поправки і побажання для поліпшення виступу:

Після двох репетицій Kalush Orchestra провели в Турині пресконференцію. На ній музиканти, зокрема, розповіли про додаткові символи, які набула пісня після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну.

“Пісня була написана до війни і це була просто пісня про маму. Але вже після [початку] війни вона здобула дуже багато нових значень. Багато людей сумують за своїми матерями або сприймають, як символ “Україна – моя мати”. Тому ця пісня дуже близька для всіх українців. І маю надію, що стане також близькою для кожного, хто її почує”, – розказав лідер Kalush Orchestra Олег Псюк. А також 8 травня гурт взяв участь у Церемонії відкриття Євробачення-2022. Де, зокрема, пройшовся по ​бірюзовій доріжці. Відеозапис всієї церемонії можна подивитися на офіційному Youtube каналі Євробачення:

Наступний крок Kalush Orchestra відбудеться вже 10 травня — виступ у першому півфіналі Євробачення.

Книга третя: Ловіть

На цьогорічному Євробаченні в Турині помітна тенденція — учасники з різних країн хочуть “долучитися до сакрального” — створити з Kalush Orchestra колаборацію. Такі колаборації відбулися вже з предсавниками Латвії, Польщі та Фінляндії. Представники Латвії, гурт Citi zēni, заспівали Stefania українською мовою.

Представники Фінляндії The Rasmus заспівали Stefania з Kalush Orchestra.

Згодом представник Польщі Кристіан Охман також заспівав Stefania з Kalush Orchestra.

Книга четверта: Числа

Про що кажуть числа? Про те, що Україна цьогоріч має перемогти на Євробаченні. Принаймні про це свідчать числа від букмекерів. Так, українські музиканти й раніше очолювали рейтинг з 35%, але нині букмекери більш ніж упевнені в перемозі артистів. Цей коефіцієнт наразі є рекордним за всю історію Євробачення.

На другому місці опинилася Італія, від якої виступить дует Mahmood та Blanco з треком Brividi (16%), а на третьому — Швеція (11%). Її представить Comelia Jakobs із піснею Hold Me Closer. Четверте місце може посісти представник Великої Британії(6%), а п’яте — Іспанії (4%). Які числа ще кажуть про перспективи Kalush Orchestra на Євробаченні? Кількість переглядів пісні на Youtube. Пісня гурту з Калуша б’є рекорди. Трек станом на 25 квітня набрав понад 3,5 мільйона переглядів на офіційному YouTube-каналі конкурсу, а також понад шість мільйонів на каналі Суспільне Євробачення | Eurovision Ukraine. Які ще є числа, важливі в найближчі дні? Півфінали відбудуться 10 та 12 травня, а фінал — 14 травня. Які числа ще важливі? Україна виступить у першому півфіналі під номером 6. Євробаченні 2022 візьме участь 40 країн. Населення міста Калуш станом на 2020 рік складає 66140 осіб.

Книга п’ята: Повторення закону

В історичній ретроспективі участі України в Євробаченні прослідковується певна тенденція. Україна перемагала на Євробаченні двічі. І обидві ці перемоги були пов’язані з глобальними суспільно-політичними перипетіями, які відбувалися в Україні. Обидва рази ми перемагали в найближчий рік-два після того, як в Україні відбувалися революції. Пісні Руслани і Джамали були справді чудовими, сильними, своєчасними і ми жодним чином не хочемо применшити заслужені перемоги — їхню енергію, подачу, посил, неймовірні зусилля на шляху до перемог. Проте є один очевидний збіг. Перемога Руслани сталася після Помаранчевої Революції. Перемога Джамали — після Революції Гідності.

Про що це каже? Про те, що Європа відчуває гострі історичні моменти, які відбуваються в нашій країні, активно за ними стежить і готова підтримувати Україну різними шляхами, зокрема — голосами на Євробаченні. Схоже, що і цього разу, у часи нічим не виправданого воєнного нападу Росії на Україну, цієї жахливої війни, Європа скаже Україні — хочемо, щоб Україна перемогла. Не лише на Євробаченні-2022, а й у війні-2022.

Тож бажаємо перемоги і Kalush Orchestra.

  1. Слухайте подкаст “Вотсап, Eurovision”;
  2. Читайте новини про Євробачення на сайті;
  3. Підписуйтесь на наш канал в YouTube;
  4. Шукайте нас на Facebook;
  5. В Instagram;
  6. Та Telegram;
  7. Також не забудьте підписатись на наш TikTok