Хто виграє Євробачення-2022: огляд фіналістів

У вівторок, 10 травня, о 22:00 відбудеться перший півфінал Пісенного конкурсу Євробачення-2022 у Турині, де 17 учасників боротимуться за право представити свою країну у фіналі конкурсу. Журналістка Суспільного Марія Бліндюк розповідає про десять найпопулярніших учасників цьогорічного Євробачення та їхні шанси на перемогу.

1. Україна. Kalush Orchestra – “Stefania”

Гурт із міста Калуш Івано-Франківської області поєднує реп із фольклорними мотивами. У пісні “Stefania” фронтмен розповідає про свою маму Стефанію, дякуючи їй за колискові, що подарували йому відчуття ритму та силу. Водночас колискова символізує відчуття безпеки та затишку, який людина відчуває в дитинстві поряд із мамою. Саме цього відчуття так бракує українцям, у простір яких вторглися росіяни.

2. Італія. Mahmood & Blanco – “Brividi”

Двоє італійців співають про кохання, зокрема про помилки, яких можуть припускатися закохані. Це сумна історія про зміни в людині, через що двоє не можуть бути разом. Усі емоції викликають “сироти” (aka “гусячу шкіру”) – буквальний переклад назви пісні.

3. Велика Британія. Sam Ryder – “Space Man”

Британський музикант та інфлюенсер у TikTok іронізує над мільйонерами, які витрачають свої статки, щоби потрапити в космос. Ліричний герой думками літає в космосі, але залишається людиною й мріє про повернення додому. Сем Райдер нагадує коміка Бо Бьорнема абсурдністю, проте явно поступається рівнем іронії та тем американському стендаперу.

4. Швеція. Cornelia Jakobs – “Hold Me Closer”

Шведська співачка за тембром нагадує Адель та Леді Гагу водночас, а співає про розрив стосунків. Те, що починається, як болісне переживання, виявляється залежністю від токсичних взаємин: “Я буду кровоточити, але ти не зважай”, – співає Корнелія у приспіві.

5. Іспанія. Chanel – “SloMo”

Виступ конкурсантки з Іспанії наповнений танцями, тверком і має потенціал стати головним бенгером у літніх прибережних клубах. Співачка радить дивитися на “гіпноз дупці” в слоу-мо.

6. Греція. Amanda Georgiadi Tenfjord – “Die Together”

Ще одна історія про токсичні взаємини у фіналістки Нацвідбору з Греції. У пісні Аманда рефлексує рік стосунків, що зовні здаються чудовими, а насправді двоє не сміються разом і плачуть поодинці. “Якщо ми помремо разом зараз, ми завжди будемо одне в одного”, – пропонує вирішення проблеми співачка.

7. Польща. Ochman – “River”

“Я пливу за течією річки”, – співає польський виконавець. І хоча значенню тексту пісні приписують релігійні мотиви та трактують річку як символ трансформації, сам Охман каже, що співає про життєві турботи й звільнення від них.

8. Норвегія. Subwoolfer – “Give That Wolf a Banana”

Норвезький дует залишається анонімним, хоча є теорії, що за ними можуть стояти автори синглу “What Does The Fox Say?”, дует Ylvis. На перший погляд абсурдний виступ пояснюють як алюзію на пандемію. “Перш, ніж вовк укусить мою бабцю, дайте тому вовку банан”, – вовк символізує пандемію Covid-19 і тих, хто виступають проти вакцин, а банан – вакцину відповідно.

9. Нідерланди. S10 – “De Diepte”

Стін ден Голландер співає про відчуття депресії та глибини прірви, в яку це стан затягує. “Глибина” – буквальний переклад назви пісні, в якій співачка розповідає про пошуки себе та відчуття втрати після стосунків.

10. Сербія. Konstrakta – “In Corpore Sano”

Сербська співачка пропонує інтерпретувати її перфоманс на власний розсуд. Під час виступу вона миє руки, рефреном повторюючи “Biti zdrava” – “будь здоровим” — та цікавлячися, що може вплинути на здоровий зовнішній вигляд людини. В останньому куплеті Ана Джурич підсумовує: “Хворий розум у здоровому тілі, сумна душа у здоровому тілі, відчайдушний розум у здоровому тілі, переляканий розум у здоровому тілі”, – що може бути водночас і занепокоєністю ментальним здоров’ям, і політичною сатирою на псевдоліберальні устрої в сучасному світі.

Так виглядає прогнозована десятка фіналістів Євробачення. Про єдину причину, чому Україна цього року може не виграти, читайте у прогнозі від музичного оглядача Філа Пухарєва.

Нагадаємо, уже 10 травня у першому півфіналі гурт Kalush Orchestra з піснею “Stefania” виступатиме під номером 6. Трансляцію Євробачення можна буде дивитися на суспільному телеканалі UA: КУЛЬТУРА о 22:00, слухати на Радіо Промінь та стежити на діджитал-платформах Суспільного Мовлення:

На ютуб-каналі Євробачення Україна можна буде спостерігати за роботою ведучого Тімура Мірошниченка наживо з коментаторської студії.