Kalush Orchestra після виступу на Євробаченні закликав врятувати Маріуполь і “Азовсталь”

Гурт Kalush Orchestra у пісенному конкурсі Євробачення-2022, що відбувся 14 травня в італійському місті Турин, закликав Європу врятувати Україну, Маріуполь і Азовсталь.

“Я прошу кожного з вас, будь ласка, допоможіть українському Маріуполю, допоможіть Азовсталі прямо зараз!” — закликав Олег Псюк зі сцени Євробачення в Турині.

Участь у Євробаченні-2022 забезпечила Україні надзвичайну матеріальну і моральну підтримку всієї світової спільноти.

Одразу після цього в інтернеті в усьому світі збільшилась кількість пошукових запитів за словами “Маріуполь” і “Азовсталь”.

Перед фіналом Євробачення до гурту Kalush Orchestra зверталися користувачі соцмереж із закликом говорити про Маріуполь зі сцени й використати конкурс для заклику звільнити воїнів “Азовсталі”. До гурту також звернувся репер зі Львова Otoy, брат якого вважається зниклим безвісти на “Азовсталі”.

“Гурт Kalush має унікальну особливість бути найгучнішим народним рупором у ситуації, що склалася перш за все на “Азовсталі”. Вимагайте від гурту Kalush згадки про вимогу процедури екстракції та рятування усіх захисників, поранених “Азовсталі”. Представники гурту будуть казати, що будь-які висловлювання неможливі через правила конкурсу, але чи можемо ми допустити бодай думку, що хтось з представників конкурсу буде проти висловлювання гурту в боротьбі за життя українських воїнів?” – написав Otoy.

Варто зазначити, що Kalush Orchestra публікували у своєму профілі пост із закликом до світової спільноти допомогти визволити захисників Маріуполя, які заблоковані на Азовсталі.

“Зараз Маріупольська Азовсталь — це серце України. Допоможіть врятувати наших хлопців!” — підписали свій пост музиканти.

Так, з квітня у промотурі до Євробачення-2022 Kalush Orchestra відвідали Ізраїль, Нідерланди, Іспанію та Польщу, де зібрали кошти на допомогу Україні.

Одразу після повернення в Україну музиканти поїхали у звільнений від окупантів Ірпінь, де дали концерт просто неба і тим самим вчергове привернули увагу журналістів до Київщини.

Вже у Турині, під час урочистостей та власне першого, другого півфіналу і великого фіналу, багато представників та представниць країн-учасниць, журналістів і глядачів у залі Євробачення були з жовто-блакитними прапорами України, та навіть одягали рожеві панамки, аби висловити свою прихильність гурту з України.