Оприлюднили результати голосування національного журі на Євробаченні-2022

У суботу, 14 травня, в італійському Турині завершився фіналі міжнародного музичного конкурсу Євробачення-2022, де з результатом 631 бал перемогли представники України – гурт Kalush Orchestra.

Національне журі України виставило ось такі бали:

Як працює система голосування?

Кожен член журі ставить не бали окремому виконавцю, а позицію. Тобто, 1 – за найкращий виступ, 24 – за найгірший. Всі позиції сумуються та виводиться середній результат, за яким формується рейтинг від найнижчого “1” до найвищого “12”. Чотирнадцять пісень, які виявилися найнижчими в рейтингу, не отримують жодного бала.

Від України найкращого виконавця Євробачення у 2022 році обирали:

  • Вадим Лисиця— український продюсер, саунд-продюсер, аранжувальник, звукорежисер, музичний продюсер телевізійного шоу Х-Фактор (9 та 10 сезон);
  • Андрій Капраль— співак, соліст вокальної формації “Піккардійська терція”, аранжувальник, автор пісень, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка в галузі музичного мистецтва, заслужений артист України;
  • Ірина Федишин — українська попвиконавиця, популярна співачка, учасниця та переможниця багатьох вокальних шоу;
  • Андрій Яцків— мультиінструменталіст, диригент, художній керівник Академічного інструментального ансамблю “Високий Замок” Львівської національної філармонії, отримав відзнаку “Gremmy” як продюсер за найкращий саундтрек 2019 року до серіалу “Чорнобиль”.
  • Лук’ян Галкін — український кінознавець та кінокритик, викладач Національного університету театру, кіно і телебачення імені Карпенка-Карого, виконавчий продюсер телеканалу UA: КУЛЬТУРА, колишній головний редактор та співзасновник інтернет-медіа “Moviegram”, лектор освітніх заходів з питань кіно.