Росію планують назавжди виключити з Євробачення

Європейська мовна спілка розглядає можливість виключити Росію з конкурсу Євробачення. Цьогоріч РФ відсторонили від участі через агресивні воєнні дії проти України. Про це повідомило видання The Journal.

Гендиректор ЄМС Ноель Курран заявив, що станом на сьогодні триває процес усунення РФ з усіх пісенних змагань. Тому Росія навряд чи зможе відсилати своїх представників на доросле та дитяче Євробачення в найближчі роки.

“Думаю, нам цілком зрозуміло, що ми не зможемо залучити Росію до участі у конкурсі”, — наголосив він.

Генеральний директор ЄМС Ноель Курран

Питання, що робити з участю Росії в Євробаченні, виникло у керівництва ЄМС відразу після початку повномасштабного вторгнення. Спочатку було оприлюднено заяву, в якій говорилось, що РФ залишиться в конкурсі, оскільки це “неполітична культурна подія”. Однак це викликало критику в суспільстві, і за добу рішення змінилось на абсолютно протилежне – країна-агресорка була відсторонена, так само, як і Білорусь, яка надавала територію для військових дій російської армії проти України.

Переможцем Євробачення-2022 стали Kalush Orchestra з піснею “Stefania“. Вони отримали 192 балів від журі та 439 балів від глядачів.

“Я прошу кожного з вас: будь ласка, допоможіть українському Маріуполю, допоможіть Азовсталі прямо зараз!” — закликав Олег Псюк зі сцени Євробачення в Італії.

Україна прийме наступне Євробачення після перемоги на цьогорічному конкурсі в “цілісній, щасливій і розбудованій країні”, заявив Олег Псюк на першій пресконференції після перемоги.