Суспільне Мовлення і BBC підписали Меморандум про співпрацю під час Євробачення-2023

У вівторок, 11 жовтня, голова правління Суспільного Мовлення Микола Чернотицький та генеральний директор BBC Тім Деві підписали Меморандум про взаємодію та співпрацю.

BBC та Суспільне Мовлення домовилися про формат представлення України як країни-переможця Пісенного конкурсу Євробачення-2022 під час проведення конкурсу у Великій Британії у 2023 році.

“Я вдячний нашим партнерам — BBC — за продуктивну співпрацю. Ми вже узгодили ключові принципи і напрями роботи, щоб спільно забезпечити унікальне Євробачення: це музичне свято поєднає сучасну  українську культуру і все різноманіття британської музики та творчості”, — сказав Микола Чернотицький.

У Меморандумі йдеться, що Суспільне Мовлення та BBC домовилися залучити українських артистів та українську креативну спільноту до організації та проведення конкурсу.

Представник Суспільного Мовлення увійде до складу загальної Наглядової комісії BBC для проведення Євробачення-2023. Також фахівці Суспільного будуть залучені до інтеграції українських елементів під час підготовки і проведення конкурсу.

Суспільне та BBC також узгодили сфери співпраці в межах підготовки та проведення Конкурсу, які, зокрема стосуються дизайну, художнього та музичного оформлення Євробачення-2023, використання українських культурних елементів в програмному наповненні, відображення України як країни-переможця Євробачення-2022 та обрання ведучих.

Зазначимо, що 67-й Пісенний конкурс Євробачення у травні наступного року прийматиме Ліверпуль. Конкурс відбудеться у Великій Британії після перемоги Kalush Orchestra в Турині цього року через те, що захід не можна провести в Україні з міркувань безпеки.

Гранд-фінал Пісенного конкурсу Євробачення-2023 відбудеться на арені Liverpool 13 травня, а півфінали пройдуть 9 й 11 травня.

Суспільне Мовлення, яке є членом Європейської мовної спілки, організовує і проводить відбір пісні та представника України, а також забезпечує участь представника України на Пісенному конкурсі Євробачення-2023.