Вокалістка OY Sound System Вікторія Родько: “Пісня для Євробачення робилася в стіл”

Фіналісти Національного відбору на “Євробачення-2023” готуються до фіналу, який відбудеться вже 17 грудня. До шортлиста потрапили 10 виконавців та гуртів, серед яких OY Sound System. Учасниця гурту Вікторія Родько розповіла про новий матеріал та чому вирішили податися на Нацвідбір.

В OY Sound System була невеличка пауза – 2-3 роки ви не виступали. З чим це було пов’язано?

Пауза була через те, що стався перший карантин і ми всі поринули в роботу, щоб було за що жити. Ми робили нові композиції, але вони складалися в стіл. Зараз нового матеріалу достатньо, щоб зробити новий альбом, але це стояло трішки на паузі до “Євробачення”.

Чому ви вирішили відновлювати роботу і саме таким великим кроком — участю у Нацвідборі?

Ми не планували відновлювати роботу саме через “Євробачення”. Це відбулося спонтанно: побачили, що можна подати заявку, і це була моя ініціатива. Я відчула, що готова до цього.

Вирахувати, яка пісня стане переможною на “Євробаченні” майже неможливо, але як показує дослідження музиканта і журналіста Павла Коробчука, з 2000-х років переможними були зазвичай динамічні, танцювальні поп-пісні, і в останні роки тенденція дещо змінилася. Стиль вашого гурту – етно-електроніка. Чи могли б ви свій формат назвати “неформатом” для “Євробачення” та чи вважаєте, що зараз це змінилося?

Я вважаю, що зараз такий час, коли все нове й цікаве має право на життя. Особисто мені дуже приємно, що все розширюється – це не якась вузькопрофільна історія, що от тільки такі пісні мають бути на “Євробаченні”. Мені подобається, що абсолютно вся музика має право на існування, навіть у такому форматі, як цей пісенний конкурс.

Презентація пісень буде на початку грудня, але чи не могли ви трішки розповісти, як створювали пісню “Ой, тужу”?

Пісня для “Євробачення” була однією з тих, які робилися в стіл. Вона створювалася дистанційно разом із Тарасом під час карантину. Він мені скидав цікаве, що придумав, а я це слухала і собі вже додумувала. Це не було тією історією – разом сіли і створили. І вона була завжди якась “недо” – чогось трошки хотілося додати, ми зупиняли це й відкладали на потім.

А ще ми її ніколи не виконували вживу. У нас декілька таких пісень, які от майже готові, але ні. Так склалося, що коли подавали заявку, Тарас сказав, що на “Євробаченні” він хоче, аби була ця пісня. А я про неї навіть забула. Коли ми переслухали її, то виявилося, що вона прямо супер підходить емоційно.

OY Sound System – гурт, що грає електронну музику з елементами фолку. Це сайд-проєкт Марка Галаневича, учасника гурту “ДахаБраха”, його брата і саундпродюсера Тараса Галаневича, гітариста Євгена Славянова та вокалістки Вікторії Родько.

Фінал Національного відбору на Пісенний конкурс “Євробачення-2023” відбудеться 17 грудня у форматі телевізійного концерту в прямому ефірі.

67-й Пісенний конкурс “Євробачення” прийматиме Ліверпуль від імені України у травні наступного року. У конкурсі візьмуть участь 37 країн.