100 днів до фіналу Євробачення-2023 у Ліверпулі

Від сьогодні, 2 лютого, стартує відлік часу — 100 днів — до фіналу Пісенного конкурсу Євробачення-2023, який відбудеться у Великій Британії від імені України та за участі Суспільного Мовлення.

Читайте також: ЄМС, Суспільне Мовлення та ВВС домовилися провести Євробачення-2023 у Великій Британії від імені України

В цю символічну дату BBC показали, як виглядатиме сцена Євробачення-2023: площу понад 450 квадратних метрів доповнює 220 квадратних метрів відеоекранів, які незалежно рухаються та обертаються. Також на підлозі інтегровано понад 700 відеоплиток та понад 1500 метрів світлодіодних ламп.

За словами Хуліо Хімеді, художника сцени цьогорічного шоу, сценічний дизайн заснували на принципах «єдності, свята та спільноти».

«Архітектура сцени черпає натхнення з широких обіймів, учасників шоу та гостей з усього світу, які відкривають свої руки до України. Я зосередився на культурних аспектах та схожостях між Україною, Великою Британією та, зокрема, Ліверпулем. Починаючи з музики, танцю й мистецтва до архітектури та поезії», — розповів дизайнер.

67-й Пісенний конкурс Євробачення прийматиме Ліверпуль. Шоу відбудеться у Великій Британії після перемоги Kalush Orchestra в Турині через те, що захід не можна провести в Україні з міркувань безпеки. Гранд-фінал Євробачення-2023 відбудеться на арені Liverpool біля річки Мерсі в суботу, 13 травня, а півфінали пройдуть 9 й 11 травня.

У цьогорічному Євробаченні візьмуть участь 37 мовників-членів Європейської мовної спілки. З них 31 країна візьме участь у двох півфіналах.

У фіналі до 20 переможців півфіналів приєднаються представники країн «Великої п’ятірки» (Велика Британія, Франція, Німеччина, Італія та Іспанія) та Україна, як країна-переможниця Євробачення-2022.

Читайте також: Голосування на Євробаченні-2023 зазнало значних змін

31 січня у Ліверпулі відбулася Церемонія передавання ключів та жеребкування Євробачення-2023. Жеребкування визначило, у якому з двох півфіналів виступатиме кожна з країн-учасників, а також коли голосуватимуть Україна та країни «Великої п’ятірки»:

Слоган Євробачення-2023 — «Обʼєднані музикою» — відображає унікальний характер 67-го Пісенного конкурсу. Логотипом стало багатошарове серце в синьому, блакитному, жовтому та рожевому кольорах.

Використані у графічному оформленні кольори, натхненні прапорами України та Великої Британії, відображають радість і різноманітність конкурсу.

Представником України на цьогорічному конкурсі є гурт TVORCHI. До того ж з представниками своїх країн на Євробаченні-2023 вже визначилися Ізраїль, Нідерланди, Бельгія, Словенія, Кіпр, Франція та Албанія.

Радіо Промінь — офіційний радіотранслятор Євробачення.

Суспільне Мовлення, яке є членом Європейської мовної спілки, організовує і проводить відбір пісні та представника від України, а також забезпечує участь представника України на Пісенному конкурсі Євробачення-2023.

Читайте більше про Євробачення у Facebook і Telegram, а також дивіться наш YouTube.

Фото: BBC / James Stack