За національне журі Євробачення-2023 проголосували понад 720 тис. українців

Вперше в історії проведення Пісенного конкурсу Євробачення Суспільне Мовлення провело у мобільному застосунку Дія голосування за склад національного журі, у якому впродовж тижня проголосували понад 724 тисячі українців. Опитування у застосунку тривало з 29 березня по 5 квітня включно. 

За умовами конкурсу, склад національного журі буде оприлюднено 13 травня. Кандидатами, з-поміж яких обирали українці, були ROXOLANA, Олена Гребенюк, Михайло Клименко, Амадор Лопес, Тоня Матвієнко, Олександр Фоззі Сидоренко, Олег Собчук, Світлана Тарабарова, Євген Хмара та Олена Шоптенко.

Читайте також: Євробачення-2023: оголосили порядок виступів учасників у півфіналах

За результатами голосування буде сформовано рейтинг кандидатів у журі. П’ятірці кандидатів, які отримали найбільше голосів, буде запропоновано підписати зобов’язання члена національного журі Євробачення-2023. Головою національного журі автоматично стане той, хто отримав найбільшу підтримку під час опитування.

У разі, якщо хтось із п’ятірки з найвищим рейтингом, через вагомі причини або на обґрунтовані вимоги Європейської мовної спілки не зможе підписати зобов’язання, то членом журі стане наступний кандидат за рейтинговим списком результатів голосування. 

Нагадаємо, українці мали змогу проголосувати 17 грудня минулого року у застосунку Дія за кандидата від України у фіналі Національного відбору на Євробачення-2023, а також за склад журі у Нацвідборі.

Читайте також: Оголошено ведучих та коментаторів Євробачення-2023 у Ліверпулі

67-й Пісенний конкурс Євробачення у травні прийматиме Ліверпуль від імені України. Представник України — гурт TVORCHI — відразу потрапить у гранд-фінал конкурсу, де виступатиме з піснею «Heart of Steel» 13 травня під номером 19.

Радіо Промінь — офіційний радіотранслятор Євробачення.

Суспільне Мовлення, яке є членом Європейської мовної спілки, організовує і проводить відбір пісні та представника України, а також забезпечує участь представника України на Пісенному конкурсі Євробачення-2023.