50 днів до фіналу Євробачення-2024 в Мальме — що відомо

До фіналу Євробачення-2024, яке у травні цього року відбудеться у шведському місті Мальме, залишається 50 днів. Півфінали 68-го Пісенного конкурсу проведуть на стадіоні Malmö Arena 7 та 9 травня, а гранд-фінал конкурсу відбудеться у суботу, 11 травня.

Читайте також: На донати з Нацвідбору: Суспільне та Фонд Сергія Притули передали обладнання на розмінування Харківщини

Об’єднані музикою та північним сяйвом

Гасло «Об’єднані музикою», під яким проходило Євробачення-2023 в британському Ліверпулі від імені України та за участі Суспільного Мовлення, було обрано постійним слоганом Пісенного конкурсу. 

А ось візуальною темою цьогорічних шоу стали «Вогні Євробачення». Концепція натхненна північним сяйвом, яке можна побачити в деяких куточках Швеції. Ідея полягає у поєднанні простих градієнтів та вертикальних ліній, що пронизують як північне сяйво, так і звукові еквалайзери. 

Перші ескізи сцени

В просторі Malmö Arena обʼєднають рухливі світлодіодні куби, LED-підлогу та передові сценічні технології. Головна сцена у формі хреста буде розміщена в самому центрі зали, в оточенні глядачів, що, за словами організаторів, дозволить створити унікальний огляд у 360 градусів.

Ведучі Євробачення-2024

Ведучою Євробачення у 2024 році вже втретє стане відома шведська телеведуча та комікеса Петра Меде, компанію їй складе голлівудська акторка — Малін Акерман

Петра — справжня зірка Пісенного конкурсу, своє перше Євробачення вона провела у 2013 році, після перемоги Loreen з піснею «Euphoria», а у 2016-му її партнером по сцені вже був переможець Євробачення-2015 — Монс Зелмерлев. А ось для Малін Акерман це зовсім новий досвід. Разом вони проведуть три прямі трансляції зі стадіону Malmö Arena 7, 9 та 11 травня.

За новими правилами

Нещодавно організатори Євробачення-2024 оголосили про зміну в правилах: голосування триватиме довше, а перші живі виступи представників «Великої п’ятірки» та країни-переможниці минулорічного Євробачення відтепер відбуватимуться не у фіналі, а в півфіналах конкурсу разом з іншими учасниками. 

У півфіналах країни, що автоматично проходять до фіналу, виступатимуть у той самий вечір, у який вони були обрані для голосування за результатами жеребкування. У першому півфіналі, 7 травня, разом з представницями України alyona alyona & Jerry Heil, виступлять представники Великої Британії, Німеччини та Швеції. А ось Франція, Італія та Іспанія вийдуть на сцену 9 травня.

Ще одним нововведенням стане продовження часу для глядацького голосування у фіналі конкурсу — воно розпочнеться безпосередньо перед виходом на сцену першого учасника, а шанувальники з країн, які не беруть участі в Євробаченні, тепер матимуть майже добу, щоб проголосувати за пісні, які їм сподобалися.

Слухайте всі пісні-учасниці Євробачення-2024 на офіційному ютуб-каналі Eurovision Song Contest.

68-й Пісенний конкурс Євробачення, участь у якому візьмуть представники 37 країн, відбудеться у травні у шведському місті Мальме. Півфінали Євробачення-2024 проведуть на стадіоні Malmö Arena 7 та 9 травня, гранд-фінал конкурсу відбудеться у суботу, 11 травня.

Представниці України alyona alyona & Jerry Heil виступлять із піснею «Teresa & Maria» у першій частині першого півфіналу, 7 травня. Порядок виступу ​​визначило жеребкування півфіналів Євробачення-2024

Суспільне Культура та Радіо Промінь — офіційні медіапартнери Євробачення.

Суспільне Мовлення, яке є членом Європейської мовної спілки, організовує і проводить відбір пісні та представника від України, а також забезпечує участь представника України на Пісенному конкурсі Євробачення-2024.