Фінал литовського нацвідбору EUROVIZIJA.LT — на Суспільне Культура

Телеканал Суспільне Культура продовжує щосуботи транслювати фінальні шоу національних відборів восьми країн-учасниць на Пісенний конкурс  Євробачення-2024. Наступної суботи, 27 квітня, о 21:30 дивіться адаптацію фіналу литовського нацвідбору з українським коментарем від Тімура Мірошниченка.

Підпишіться на Суспільне Анонси на тій платформі, де вам зручно: телеграм або вотсап

Цьогоріч у пісенному конкурсі, організованому Литовською національною радіотелекомпанією, взяли участь 40 учасників, які змагалися у п’яти півфіналах, що проходили з 13 січня по 10 лютого.

Читайте також: Головний канал Литви на підтримку України зібрав понад 8 млн євро

Рейтинг на кожному етапі визначався голосуванням журі та глядачів у співвідношенні 50/50. По дві найкращі пісні з кожного півфіналу потрапили до фіналу, а три найкращі пісні з фіналу перейшли до фінального раунду телевізійного голосування, де й визначився переможець.

У травні Литва святкуватиме особливий ювілей Євробачення в Мальме — 30 років відтоді, як балтійська країна вперше взяла участь у Євробаченні.

Дивіться на Суспільне Культура щосуботи о 21:30 наступні нацвідбори:

  • 27 квітня — «Eurovizija.LT»: фінал литовського Нацвідбору на Євробачення-2024;
  • 4 травня — «Festival da Canção»: фінал португальського Нацвідбору на Євробачення-2024.

Зазначимо, у Литві, в ефірі суспільного мовника LRT 24 лютого пройшов фінальний концерт проєкту «Radarom!» на підтримку України. Загалом під час акції вдалося зібрати понад 8 288 млн євро на закупівлю понад 1,1 тисячі комплектів безпеки для українських воїнів. Акцію організував литовський суспільний мовник LRT разом із Laisvės TV, організаціями Blue/Yellow, «Сильні разом» і журналісткою Ритою Мілюте.

Нагадаємо, 68-й Пісенний конкурс Євробачення, участь у якому візьмуть представники 37 країн, відбудеться у травні у шведському місті Мальме. Півфінали Євробачення-2024 проведуть на стадіоні Malmö Arena 7 та 9 травня, гранд-фінал конкурсу відбудеться у суботу, 11 травня.

Представниці України alyona alyona & Jerry Heil виступлять із піснею «Teresa & Maria» у першому півфіналі, 7 травня, під номером 5.

Суспільне Культура та Радіо Промінь — офіційні медіапартнери Євробачення.

Суспільне Мовлення, яке є членом Європейської мовної спілки, організовує і проводить відбір пісні та представника від України, а також забезпечує участь представника України на Пісенному конкурсі Євробачення-2024.