Як голосували журі та глядачі: протоколи з фіналу нацвідбору

Суспільний мовник отримав звітні документи за результатами голосування у фіналі нацвідбору на Євробачення-2022. Зважаючи на суспільний інтерес, цьогоріч Суспільне оприлюднює протоколи голосування членів журі й глядачів. У цих документах вказані оцінки всіх членів журі національного відбору на Євробачення-2022 та кількість голосів, які фіналісти конкурсу отримали від глядачів.

Нагадаємо, що результати голосування нацвідбору залежать від голосів глядачів (50%) і журі (50%). Кожний член журі виставляє учасникам бали від 1 до 8, де 1 — найменший бал, а 8 — найбільший. При цьому бали не можуть повторюватися.

Результати голосування глядачів формуються у відсотковому співвідношенні голосів, що в сукупності становить 100%, із подальшою конвертацією відсотків у бали від 1 до 8.

PwC в Україні провела перевірку правильності результатів глядацького, суддівського та загального голосування Нацвідбору на Євробачення-2022, які були озвучені в прямому ефірі та опубліковані на офіційному сайті Суспільного мовника 12 лютого.

PwC в Україні шостий рік поспіль є незалежним консультантом та аудитором для перевірки правильності підрахунку голосів у Національному відборі на міжнародний пісенний конкурс Євробачення.

Згідно з Правилами голосування у національному відборі на Євробачення-2022, результати голосування глядачів, оголошені під час фіналу нацвідбору в прямому ефірі, є остаточними й не можуть бути змінені чи оскаржені.

Зазначимо, Євробачення-2022 відбудеться в італійському місті Турин в арені Pala Olimpico за участі 41 країни спочатку у півфіналах 10 і 12 травня, а потім у великому фіналі — 14 травня.