Поліція відкрила провадження щодо підробки довідки про поїздку Аліни Паш в окупований Крим

Поліція відкрила провадження через підробку довідки про законний перетин кордону з окупованим Кримом співачки Аліни Паш. Про це повідомляє ГУ НП у Києві на запит журналіста УНН.

“Відділом дізнання Печерського УП ГУНП у Києві здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні за ч.1 ст. 358 ККУ за фактом можливої підробки документу”, — йдеться у відповіді на запит журналіста УНН.

Суспільне звернулось до представників Аліни Паш за коментарем.

Нагадаємо, що після перемоги Паш у фіналі Нацвідбору блогер і активіст Сергій Стерненко звинуватив її у порушенні українського законодавства через перетин адмінмежі з окупованим Кримом з боку РФ, посилаючись на власні джерела.

За інформацією блогера, 11 серпня 2015 року Аліна Паш покинула територію України авіарейсом “Київ-Москва”, а назад повернулась рейсом “Домодєдово (Москва)-Київ” 14 серпня. Тоді як в Криму співачка перебувала 12 серпня.

Перша довідка Аліни Паш про перетин адмінмежі з Кримом, надана Суспільному мовнику

Тим, що вказує на підробку довідки, Стерненко назвав зокрема формулювання “державний кордон” — він зазначив, що ДСПУ використовують лише терміни “адмінмежа” або “адмінкордон”. Термін “державний кордон” у документі юридично означав би визнання Криму частиною РФ.

15 лютого речник ДПСУ Андрій Демченко повідомив журналістам Суспільного, що Державна прикордонна служба не видавала переможниці Нацвідбору на Євробачення-2022 співачці Аліні Паш довідку про законний перетин адмінмежі з окупованим Кримом.

Голова правління Національної суспільної телерадіокомпанії України Микола Чернотицький написав на своїй фейсбук-сторінці:

“Подяка Державній прикордонній службі за оперативний розгляд. Прес-офіцер ДПСУ запевнив, що Суспільний мовник отримає офіційну відповідь завтра до 11:00. Після отримання офційної відповіді буде зібрано оргкомітет Євробачення, на яке буде запрошено Аліну Паш і прийняте відповідне рішення.

Окремо як голова правління я буду звертатись до правоохоронних органів щодо надання підробних документів. На мою думку, шахраї не можуть представляти Україну на Євробаченні”.

У середу, 16 лютого, Оргкомітет ухвалив рішення про припинення участі у відборі Alina Pash.

Євробачення-2022 відбудеться в італійському місті Турин в арені Pala Olimpico за участі 41 країни спочатку у півфіналах 10 і 12 травня, а потім у великому фіналі — 14 травня.