Росія не братиме участь у Євробаченні-2022

Росію відсторонили від участі в Євробаченні за зверненням Суспільного мовника України до ЄМС. Про це повідомляють організатори конкурсу.

Як зазначається у зверненні, Європейській мовній спілці (EBU) знадобилося 36 годин, щоб зрозуміти, що участь Росії-агресора на Євробаченні цього року є неприйнятною.

«Конкурс пісні Євробачення повинен «об’єднувати народи та святкувати різноманітність через музику», але за останній тиждень Росія ясно показала, що вона не зацікавлена ні в об’єднанні народів, ні у святкуванні різноманітності», – повідомляють організатори.

Європейська мовна спілка (European Broadcasting Union) — найбільша у світі професійна асоціація телерадіомовників, яка налічує 116 організацій у 56 країнах. ЄМС є організатором міжнародних телевізійних конкурсів, зокрема «Євробачення», а також виступає розпорядником ліцензій на трансляцію чемпіонатів світу з футболу, турнірів УЄФА (Ліга чемпіонів, Ліга Європи, Суперкубок УЄФА, Чемпіонат Європи з футболу), зимових та літніх Олімпійських ігор, ралі «Дакар» й інших світових подій.