ВДТРК, Перший канал, Радіо дім “Останкіно” оголосили про вихід із Європейського мовного союзу

Всеросійська державна телевізійна і радіомовна компанія, “Перший канал” та “Останкіно” заявили, що “останньою краплею”, яка підштовхнула їх до виходу з Європейського мовного союзу, стало виключення Росії з конкурсу “Євробачення” цього року, повідомляє РБК.

“Останньою краплею стало рішення Виконавчої Ради Європейської мовної спілки про усунення Росії від цьогорічного “Євробачення”. ЄМС не вперше демонструє політичну упередженість під час підготовки та проведення цього конкурсу.

Так, після перемоги у 2008 році на конкурсі російського виконавця Діми Білана оргкомітет додав до відкритого народного голосування національні експертні журі, склад яких формувався не зовсім прозоро”, — йдеться у заяві прес-служби ВДТРК.

Нагадаємо, Росію відсторонили від участі в Євробаченні за зверненням Суспільного мовника України до ЄМС. Про це повідомили організатори конкурсу.

Як зазначається у зверненні, Європейській мовній спілці (EBU) знадобилося 36 годин, щоб зрозуміти, що участь Росії-агресора на “Євробаченні” цього року є неприйнятною.

“Конкурс пісні “Євробачення” повинен “об’єднувати народи та святкувати різноманітність через музику”, але за останній тиждень Росія ясно показала, що вона не зацікавлена ні в об’єднанні народів, ні у святкуванні різноманітності”, – повідомляють організатори.

  • Європейська мовна спілка (European Broadcasting Union) — найбільша у світі професійна асоціація телерадіомовників, яка налічує 116 організацій у 56 країнах. ЄМС є організатором міжнародних телевізійних конкурсів, зокрема «Євробачення», а також виступає розпорядником ліцензій на трансляцію чемпіонатів світу з футболу, турнірів УЄФА (Ліга чемпіонів, Ліга Європи, Суперкубок УЄФА, Чемпіонат Європи з футболу), зимових та літніх Олімпійських ігор, ралі «Дакар» й інших світових подій.