Jamala виступатиме на акціях у Європі без своїх музикантів

Jamala пояснила, чому під час благодійних акцій в Європі вона виконує лише пісню «1944» та поки не розглядає проведення повноцінних концертів. Наразі її музиканти переховуються у бомбосховищах у різних містах, або захищають Україну.

«Найближчим часом я продовжуватиму співати тільки «1944» і не тільки тому, що цей трек наразі найактуальніший, а й тому, що мої музиканти розкидані по різних куточках Європи, а частина залишається в Україні, переховуючись у бомбосховищах або захищаючи країну. Відповідно, про повноцінні концерти зараз не йдеться, виступи наразі – це перформанс з виконанням «1944». Саме через цю пісню, і через ці інтерв’ю й пресконференції, організовані країнами-ініціаторами виступів, можна докричатися до Європи, що необхідно діяти, не можна допустити повторення трагедії XX століття», – пояснила співачка.

Jamala продовжує закликати європейців допомагати Україні та зупинити війну. Артистка приєдналась до благодійних подій у Вільнюсі та Бухаресті, які мають на меті зібрати кошти для підтримки української армії та на гуманітарну допомогу для українців.

11 березня переможниця Євробачення-2016 долучилася до благодійного ефіру фіналу телешоу The Voice у Литві (Lietuvos balsas), де виконала гімн України а капела, а також заспівала свою композицію «1944», якою розчулила членів журі.

«Вільнюс, Литва = підтримка у кожній деталі. Графіті, постери по місту, люди з прапорами і значками. З такою підтримкою розумієш, що ти не один. Не втомлюсь повторювати: те, як ви виборювали свою мову, свою культуру – сьогодні надихає і надає нам сил для перемоги. Те, як ви зібралися учора і допомогли збором коштів для української армії – розриває серце від вдячності», – поділилась враженнями Jamala в Instagram.

Як повідомили організатори на офіційній сторінці Lietuvos balsas у Facebook, під час фінального ефіру проєкту вдалося зібрати 52 000 євро, які передадуть Україні.

Також 12 березня Jamala приєдналася до благодійного стадіонного концерту в Румунії WE ARE ONE. Його відвідали близько 50 тисяч глядачів, щоб висловити свою підтримку Україні. Усі кошти, зібрані під час цієї події, будуть передані на гуманітарну допомогу українцям. Як повідомив примар Бухареста Нікушор Дан на своїй сторінці у Facebook, завдяки заходу було зібрано понад 750 000 євро. Остаточну суму повідомлять згодом.