Україна перемогла на Євробаченні-2022 — Kalush Orchestra зайняли перше місце

Переможцем Євробачення-2022 стали Kalush Orchestra з піснею Stefania Вони отримали 192 балів від журі та 439 балів від глядачів.

У Турині завершився пісенний конкурс Євробачення 2022. До фіналу потрапили 25 країн, Росія цьогоріч участі в конкурсі не приймала через війну, розв’язану в Україні.

Kalush Orchestra після виступу на Євробаченні закликав врятувати Маріуполь і “Азовсталь” — ідеться про українських військових, які попри блокування армією РФ, відсутність провізії, медикаментів, достатньої зброї, тримають оборону на підприємстві “Азовсталь”. Там є сотні поранених, Росія наразі відмовляється від евакуації, або екстракції військовослужбовців.

“Я прошу кожного з вас, будь ласка, допоможіть українському Маріуполю, допоможіть Азовсталі прямо зараз!” — закликав Олег Псюк зі сцени Євробачення в Італії.

Політичні висловлювання на “Євробаченні” заборонені. Але організатор конкурсу — Європейський мовний союз — повідомив: “Ми розуміємо глибокі почуття навколо України в цей момент і вважаємо, що заяви Kalush Orchestra та інших виконавців, які висловлюють підтримку українському народу, мають гуманітарний, а не політичний характер”, передає DW з посиланням на dpa.

Виступ переможців Євробачення-2022:

Під час оголошення перемоги України коментатор українського стріму Тімур Мірошниченко не міг стримати емоцій. За його словами, ця перемога присвячена пам’яті усіх, хто загинув у війні за Україну.

Як проголосували національні журі

Традиційно результати голосування оголошують в два етапи. Спочатку свої оцінки виставляють національні журі країн-учасників, а потім до них додаються голоси глядачів.

Максимальну кількість балів — 12 — Україні подарували Польща, Молдова, Литва, Румунія, Латвія.

Лідером за результатами голосування національних журі стала Велика Британія. Музикант Сем Райдер з піснею SPACE MAN набрав 283 балів. Україна зайняла четверту сходинку.

Наші музичні експерти віддали найбільшу оцінку в 12 балів Великій Британії. Від України найкращого виконавця Євробачення у 2022 році обирали:

  • Вадим Лисиця — український продюсер, саунд-продюсер, аранжувальник, звукорежисер, музичний продюсер телевізійного шоу Х-Фактор (9 та 10 сезон);
  • Андрій Капраль — співак, соліст вокальної формації “Піккардійська терція”, аранжувальник, автор пісень, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка в галузі музичного мистецтва, заслужений артист України;
  • Ірина Федишин — українська попвиконавиця, популярна співачка, учасниця та переможниця багатьох вокальних шоу;
  • Андрій Яцків — мультиінструменталіст, диригент, художній керівник Академічного інструментального ансамблю “Високий Замок” Львівської національної філармонії, отримав відзнаку Gremmy як продюсер за найкращий саундтрек 2019 року до серіалу “Чорнобиль”.
  • Лук’ян Галкін — український кінознавець та кінокритик, викладач Національного університету театру, кіно і телебачення імені Карпенка-Карого, виконавчий продюсер телеканалу UA: КУЛЬТУРА, головний редактор та співзасновник інтернет-медіа Moviegram, лектор освітніх заходів з питань кіно.

Як голосували глядачі

Остаточного переможця конкурсу визначило голосування глядачів. Україна отримала від глядачів 439 балів, які стали вирішальними для перемоги Kalush Orchestra.

Команда Суспільне Культура вітає переможців і дякує за гідне представлення України на Євробаченні-2022!