Учасники Нацвідбору “Євробачення-2023” провели жеребкування та представили свої пісні

1 грудня у прямому ефірі відбулось жеребкування учасників Нацвідбору на “Євробачення-2023” та презентація пісень учасників.

Голова української делегації Оксана Скібінська, керівник проєкту з виробництва фіналу від “СТАРЛАЙТ ПРОДАКШН” Борис Пустовий, представник “Дії” Денис Іванов та музичний продюсер Нацвідбору Дмитро Шуров розповіли про важливість майбутнього конкурсу та як відбуватиметься голосування.

Оксана Скібінська зазначила, що попри те, що ми знаходимося у стані війни, дуже важливо, як Україна буде представлена у світі. І “Євробачення” — важливий майданчик для цього. Саме тому проведення Національного відбору як ніколи відповідальна місія, тим більше, що цьогоріч саме український відбір перший з усіх європейських, що ставить високу планку для організаторів.

Вона додала, що фінал відбуватиметься в укритті (з питань безпеки адреса проведення не розголошується), а голосування відбуватиметься в додатку “Дія”. Як довго глядачі зможуть віддавати свої голоси поки невідомо, адже необхідно врахувати ситуації з відсутністю електроенергії, щоб усі охочі мали змогу долучитися.

Представник “Дії” Денис Іванов зазначив, що голосування за членів журі було вдалим експериментом, тому за фіналістів зможуть проголосувати громадяни України, старші 14 років, та які встановили застосунок.

Учасники Нацвідбору провели жеребкування, визначивши порядок виступів у фіналі:

  1. Moisei — “I’m Not Alone
  2. OY Sound System — “Ой, тужу
  3. DEMCHUK — “Alive
  4. Jerry Heil — “WHEN GOD SHUT THE DOOR
  5. FIINKA — “Довбуш
  6. KRUTЬ — “Колискова
  7. Tember Blanche — “Я вдома
  8. Angelina — “Stronger
  9. 2TONE — “Квітка
  10. “TVORCHI — “Heart Of Steel

67-й Пісенний конкурс “Євробачення” від імені України прийматиме Ліверпуль. Гранд-фінал відбудеться на арені Liverpool 13 травня, а півфінали пройдуть 9 й 11 травня наступного року.

Суспільне Мовлення, яке є членом Європейської мовної спілки, організовує і проводить відбір пісні та представника України, а також забезпечує участь представника України на Пісенному конкурсі “Євробачення-2023”.