Жеребкування півфіналів Євробачення-2023: Україна голосуватиме у другому півфіналі

У вівторок, 31 січня, у Ліверпулі відбулася Церемонія передавання ключів та жеребкування Євробачення-2023. За результатами жеребкування, Україна голосуватиме у другому півфіналі, 11 травня. Суспільне транслювало подію наживо на телеканалі Суспільне Культура та на сайтах Суспільне Культура та Суспільне Євробачення.

Читайте також: «Об’єднані музикою»: оприлюднено слоган і логотип Євробачення-2023

Під час урочистостей мер Турина, міста-господаря минулорічного конкурсу, Стефано Ло Руссо передав офіційні ключі Євробачення меркині Ліверпуля Джоанні Андерсон. У заході взяли участь голова правління Суспільного Мовлення Микола Чернотицький та голова делегації України на Євробаченні Оксана Скибінська.

«Символічно, що 67-й Пісенний конкурс Євробачення пройде у Ліверпулі — місті-побратимі нашої Одеси, які цьогоріч святкують 66 років братання, що всього лиш на один рік менше за “вік” самого Пісенного конкурсу. Вдячний, що Ліверпуль приймає, а BBC організовує це особливе Євробачення від імені України та з українським духом», — зазначив Микола Чернотицький.

Британські телеведучі Райлан та Ей Джей Одуду провели жеребкування за участі членів української громади та молоді з місцевої ліверпульської школи.

Україна, яка здобула перемогу на Євробаченні-2022 у Турині та країни «Великої п’ятірки» автоматично кваліфікуються до фіналу. Жеребкування розподілило, у яких півфіналах голосуватимуть ці країни. Україна голосуватиме у другому півфіналі.

«Підготовка до сьогоднішньої церемонії почалася з того, що над будівлею проведення церемонії прапор Англії тимчасово замінили на прапор України. Це дало відчуття, наскільки Ліверпуль готується приймати конкурс від імені України. Наступна подія в календарі Євробачення в Ліверпулі – зустріч голів делегацій у березні. Кожна країна пройде рубіж підготовки власного виступу. Після цього в квітні стартують репетиції, апогеєм яких стануть три шоу у травні. Як визначило жеребкування сьогодні, гурт TVORCHI Європа вперше побачить в другому півфіналі, а тоді вже повноцінно почує у фіналі», — поділилася Оксана Скибінська.

У першому півфіналі, 9 травня, виступлять такі країни:

У другому півфіналі, 11 травня, виступлять такі країни:

Порядок виступів учасників у півфіналах буде відомий згодом.

У вівторок, 31 січня,  був оприлюднений слоган цьогорічного конкурсу — «Обʼєднані музикою» та логотип Євробачення-2023.

Зазначимо, що 67-й Пісенний конкурс Євробачення у травні прийматиме Ліверпуль. Представником України на цьогорічному конкурсі є гурт TVORCHI.

Радіо Промінь — офіційний радіотранслятор Євробачення.

Суспільне Мовлення, яке є членом Європейської мовної спілки, організовує і проводить відбір пісні та представника від України, а також забезпечує участь представника України на Пісенному конкурсі Євробачення-2023.

Читайте більше про Євробачення у Facebook і Telegram, а також дивіться наш YouTube.

Фото: BBC / James Stack