Щодо участі Руслани у шоу Євробачення-2023

Суспільне Мовлення, яке є членом Європейської мовної спілки, організовує і проводить відбір пісні та представника від України, а також забезпечує участь представника України на Пісенному конкурсі Євробачення-2023. Право проведення пісенного конкурсу у 2023 році було передано ВВС, оскільки в Україні, як країні-переможниці попереднього конкурсу, неможливо провести подію з міркувань безпеки.

BBC спільно з Європейською мовною спілкою організовують Євробачення-2023 за консультації із Суспільним Мовленням. За ініціативи Суспільного Мовлення переможницю Євробачення-2004 Руслану було включено до програми конкурсу. Нам достеменно відомо, що співачка і її команда знають про ці плани, і більше того — вже провели необхідну підготовку.

Хочемо зауважити, що BBC, яке займається плануванням шоу, залучило цьогоріч рекордну кількість українських артистів до подій навколо та під час Євробачення. Детальна інформація залучення артистів є конфіденційною до моменту офіційного оприлюднення організатором. 

На сьогодні ми можемо лише наголосити, що Руслана виступатиме у низці форматів, які відбуватимуться до та під час проведення Євробачення в Ліверпулі, зокрема у фіналі конкурсу. Наскільки нам відомо, ВВС має намір включити Руслану до фіналу Євробачення-2023.

Перемога Руслани у 2004 році була символічною подією для всієї країни і започаткувала високі стандарти представлення України на конкурсі протягом майже 20 років, надихнула наступних учасників на нові перемоги. Тож, звичайно, участь Руслани у шоу, що проводиться від імені України, важлива і обґрунтована.